Valsts
Informācija par valsti
Platība. 1 001 450 kv.km.
Galvaspilsēta. Kaira, 17 milj. iedzīvotāji.
Ģeogrāfiskais stāvoklis. Ēģipte – krustceles starp trijiem kontinentiem: Āfriku, Āziju, Eiropu. Uz ziemeļiem Ēģipte robežojas ar Vidusjūru, dienvidos – ar Sudānu, rietumos – Lībiju, austrumos – Sarkano jūru un Izraēlu. Austrumos no Nīlas upes ir Austrumu (Aravijas) tuksnesis, no rietumiem Ēģipti skauj Rietumu (Lībijas) tuksnesis. Tuksneši aizņem gandrīz trešo daļu Ēģiptes teritorijas.
Klimats. Ēģiptē ir kontinentāli tropiskais klimats, kur ir visvairāk saulaino dienu uz planētas, tāpēc šeit ir karsts un sauss laiks. Vasarā gaisa temperatūra Kairā vidēji svārstās no +35C līdz +40C, ziemā no +15C līdz +20C. Sarkanās jūras piekrastē vidējā temperatūra jūlijā un augustā ir no +35C līdz +38C, bet sākot ar novembri līdz pat martam tā ir no +23C līdz +27C. Naktī vidējā gaisa temperatūra parasti ir par 10C zemāka nekā dienā. Vidusjūras piekrastē un Kairā gaisa temperatūra noslīd līdz pat +8C. Tuksnesī šīs temperatūras svārstības var izjust vislabāk, dienas laikā tuksnesī ir neizturama svelme, savukārt naktis ir ļoti aukstas. Runājot par nokrišņiem, vislielākais nokrišņu daudzums ir Aleksandrijā (aptuveni 19 cm gadā), tajā pašā laikā uz dienvidiem, tuvāk Asuanas pilsētai, nokrišņu daudzums 5 gados sastāda 10 mm. Khargā (Rietumu tuksnesis) pat bijuši gadījumi, ka 17 gadu laikā nebija lijis.
Iedzīvotāji. 80,34 miljonu iedzīvotāju (aprīlis 2007.g.). 90% no šiem iedzīvotājiem dzīvo Nīlas deltā. Iedzīvotāju blīvums uz kvadrātkilometru sastāda 1900 cilvēku. Visa pārējā teritorija ir gandrīz neapdzīvota, sausā klimata un ūdens trūkuma dēļ.
Valoda. Oficiālā valoda ir arābu valoda. Sarunvaloda ļoti atšķiras no literatūras arābu valodas. Piekrastu kūrortos ir izplatītas arī angļu, vācu, itāļu, franču un krievu valodas.
Reliģija. Dominējošā reliģija ir Islams. Apmēram 90% Ēģiptes iedzīvotāju ir musulmaņi. Pamata daļa no pārējiem attiecas pie kristiešu baznīcas kopas.
Nacionālie ēdieni. Ēģiptes virtuve izceļas ar daudzveidību. Tā ietekmējusies no Tuvo Austrumu labākajām kulinārijas tradīcijām. Tradicionālie ēdieni: foul (ēdiens no pupiņām), humus (cālis), hamam mahshi (pildīts balodis), koshari (šo ēdienu veido ar sīpolu un tomātu mērci pasniegti dažādu veidu makaroni, rīsi, lēcas), tahina (no sezama sēkliņām gatavota biezeņveida mērce ar citronu), babaganoush (ceptu baklažānu biezenis ar sezama mērci), kofta (jēra vai liellopa gaļas kotletes), kebabi (no jēra, liellopa, vistas gaļas), lielā cieņā ir zivju un jūras produktu ēdieni. Deserti: baklava (kārtainās mīklas cepums ar pildījumu, kas gatavots no pistācijām, sīki kapātiem riekstiem piena un medus sīrupā), ommu ali (cepums no rīsiem, rozīnēm, kokosriekstiem un piena), mahallabiyah (ar kukurūzu vai rīsiem saputots piena krēms, pārkaisīts ar sīki sakapātiem riekstiem), īpaši iecienītas ir svaigi spiestas augļu sulas (mango, guavas, citronu, apelsīnu, granātu), karkade (dzēriens no hibiska vai Sudānas rozes lapiņām, pasniedz kā tēju gan karstu, gan aukstu).
Alkoholiskie dzērieni. Alkohola lietošana musulmaņiem ir aizliegta, tomēr lielākajā valsts daļā dažu mēriņu nobaudīšana ir atļauta. Alkoholisko dzērienu, tajā skaitā arī alus, lietošana tiek noteikta. Lidostās un lielajās pilsētās ir daži alkoholisko dzērienu beznodokļu veikali (TAX FREE). Kūrortos alkoholu specializētos veikalos var iegādāties tikai uzreiz pēc ierašanās valstī (noteiktā laika posmā – visbiežāk 24 stundu laikā kopš ierašanās dienas). Vietējā ražojuma alkoholiskie dzērieni: stella un sakkara (alus); populārākie vīni: Omar Khayyam, Obelisk, Grand Marquis (sarkanvīns un baltvīns) un Cru de Ptolemees (baltvīns).
Vēstures fakti. Slavenākais no Jaunās valsts valdniekiem – Ramzess II Lielais, karavadonis, politiķis un diplomāts. 1258. gadā p.m.ē. viņš noslēdza pirmo pasaulē zināmo miera līgumu ar hetu valsts valdnieku Hatusilisu III. Tas vēsturē bija pirmais gadījums, kad karš neilga līdz pilnīgai kādas puses uzvarai, bet beidzās ar pārrunām par miera izlīgumu. Ēģiptologi ir pierādījuši, ka Ramzesa II valdīšanas laikā Ēģipte ir sasniegusi savas slavas apogeju.
664. gadā p.m.ē. Ēģiptē iebruka asīrieši un iekaroja valsti. 525. gadā p.m.ē. Ēģipti sagrāba persieši, kuri valdīja līdz 332. gadam p.m.ē., kad valsti iekaroja Maķedonijas Aleksandrs. Sākās helēnisma laiks. Kopš 304. gada p.m.ē. Ēģipti pārvaldīja Aleksandra sekotāja Ptolemaja aizsāktā Ptolemaju dinastija, kura valdīja līdz 30. gadam p.m.ē. Ēģiptes bojāeju saista ar valdnieci Kleopatru VII, kura uzsāka cīņu pret saviem brāļiem un vīriem (Ptolemaju XIII un Ptolemaju XIV), aicinot talkā romiešu armiju. 30. gadā p.m.ē. Kleopatra beidza dzīvi, izdarot pašnāvību. Ēģiptes troņmantnieku, Kleopatras un Gaja Jūlija Cēzara 17 gadu veco dēlu Cezarionu tajā pašā gadā nogalināja nākamais Romas imperators Gajs Jūlijs Oktaviāns Augusts. Ēģipte nonāca Romas varā. Roma valdīja pār Ēģipti no 30. gada p.m.ē. līdz mūsu ēras 638. gadam. Pēc tam mūsu ēras 640. gadā Ēģipti iekaroja arābi, kuri valda pār valsti vēl šobaltdien.
1798. gadā Ēģipti anektēja Napoleona Bonaparta komandētā franču armija. Kopā ar Napoleonu Ēģiptē ieradās arī pirmie arheologi. Tieši šajā laikā, 1799. gadā, netālu no Rozetas pilsētas Napoleona armijas virsnieks atrada melnu, viscaur hieroglifiem klātu bazalta akmeni. Vēlāk šo akmeni nosauca par Rozetas akmeni un pēc tam, kad 1822. gadā franču ēģiptologs Žans Fransuā Šampoljons bija atšifrējis tajā iekaltos rakstus, šis akmens kļuva par visas eģiptoloģijas zinātnes sākumu.
Nauda. Naudas vienība – Ēģiptes mārciņa (EGP). 1 mārciņa = 100 piastru. Mārcinas ir 1, 10, 20, 50, 100 banknotes; piastri ir 25 un 50 banknotes, kā arī monētas 10 un 25 piastri. Ēģiptē trūkst sīknaudas, tāpēc rekomendēts pastāvīgi nesāt to līdzi. 1 ASV dolārs atbilst apmēram 5,7 EGP, 1 EUR – apmēram 7.3 EGP (aprīlis 2007. g.). Nav ieteicams ņemt saplēstas, sagumzītas vai nosmērētas banknotes, jo tās ir grūti apmainīt. Vairākumā Ēģiptes veikalu un restorānu var norēķināties ar American Express, Visa un MasterCard kredītkartēm. Taču atsevišķos reģionos kredītkartes nav cieņā un norēķināties ar tām ir samērā grūti. Valūtas maiņas punktu un banku darba laiks nav noteikts. Parasti valūtu var apmainīt viesnīcu valūtas maiņas punktos, kuri strādā no 10.00-11.00 līdz 13.00 un no 18.00 līdz 22.00. Bankas strādā svētdien - ceturtdien no 10.00-11.00 līdz 17.00.
Veikalu darba laiki. Darba laiks ir atkarīgs no sezonas. Ziemā 9.00 – 21.00, vasarā no 9.00 – 12.30 un no 16.00 – 20.00, varbūt pat vēl ilgāk. Veikali, kas atrodas kūrotros, strādā līdz vēlai nakts stundai. Ramadāna laikā (2007. gadā no septembra vidum (apmēram no 12. septembra) līdz oktobra vidum (apmēram līdz 11. oktobrim)) darba laiks veikalos, valsts iestādēs un izklaides vietās varētu būt saīsināts.
Dzeramais ūdens. Gada lielāko daļu Ēģiptē valda karstums, tādēļ ir daudz jādzer. Ūdeni no ūdensvada dzert nav ieteicams, labāk iegādāties pudelēs pildītu dzeramo ūdeni, jo gremošanas sistēmai ir grūti pielāgoties citādam ūdenim.
Dzeramnauda. Viesnīcās un restorānos, dzeramnauda tiek ieskaitīta rēķinā. Tā sastāda 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem. Dzeramnauda – „bakšiš” (1 – 4 EGP) tiek dota par visiem Jums sniegtajiem pakalpojumiem.
Transports. Lēts, bieži kursējošs transports – maršruta taksometri, tā dēvētie „bus”. Kūrorta robežās darbojas fiksēta cena - 1 EGP. Ir arī ar pazīšanās zīmēm un skaitītājiem aprīkoti taksometri, taču arī šajā gadījumā par samaksu ieteicams jau iepriekš vienoties vai patirgoties ar taksometra vadītāju.
Ierobežojumi preču ievešanai. Valstī aizliegts ievest vairāk kā 2 litrus alkoholisko dzērienu, 200 gb. cigarešu, dāvanas, kuru vērtība pārsniedz 500 EGP., videokameras, iespējams tās būs jādeklarē lidostas muitā un atzīmē pasē izbraucot no valsts.
Vīzas. Latvijas iedzīvotājiem ir nepieciešama vīza iebraukšanai valsts teritorijā. Vīza tiek nokārtota Ēģiptes lidostā.
Ramadans. Ēģipte ir musulmaņu valsts, tāpēc tās viesiem, īpaši Ramadana laikā, jāciena islāma paražas un tradīcijas. Ramadans ir islāma Mēness kalendāra devītais mēnesis. Ramadans ilgst 30 dienas. Tā laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņiem noteikti jāatturas no ēšanas, dzeršanas, smēķēšanas un seksuālām attiecībām. Gavēnis nav obligāts sirgstošajiem, ceļotājiem, grūtniecēm un barojošām mātēm.
Saskaņā ar musulmaņu kalendāru, tagad ir 1427. gads. Pagājušajā gadā Ramadans sākās 24. septembrī un turpinājās līdz 23. oktobrim. Šogad tas sāksies aptuveni 12. septembrī un ilgs līdz 11. oktobrim, bet precīzu gavēņa sākumu noteiks pēc mēness fāzes. Tūristi, kuri atpūšas Ēģiptes kūrortos, pārsvarā nejūt kaut kādas neērtības Ramadana laikā. Ir iespējamas tikai, veikalu, banku un valsts iestāžu darba laika izmaiņas.
Kūrorti
EL GUNA
EL GUNA ir ne tikai laba atpūtas vieta, bet arī ideāla darījumu vieta. Katrā viesnīcā ir plašas konferenču zāles un administrācija ir gatava izpildīt visas prasības. El-Guna ir pārvērtusies par īstu kūrorta pilsētu.
Kafr El-Guna ir pilsētas sirds. Tur ir veikali, kafejnīcas, muzeji, mākslas galerijas, atveseļošanās centri, diskotēkas un kino zāles. Šeit ir pat lidosta , kur var noīrēt lidmašīnu pat uz Kairu un Luksoru. Divas jūras ostas, skola, radio un pat mākslinieku un aktieru skola.Pilsētā ir uzcelta alus, vīna darītavas un pat minerālūdens rūpnīca. Visi uzņēmumi un rūpnīcas ir celtas tā, lai nekaitētu apkārtējai videi.
El-Guna – nav ne tikai kūrorts, tā ir īpaša pasaule , kur nevienam nav skumji un garlaicīgi. Šeit ir brīnišķīga vieta zemūdens peldētējiem, jo viņiem ir iespēja redzēt pat nogrimušus kuģus.Šeit var slēpot ar ūdens slēpēm, braukt ar uzvilktām burām, nodarboties ar vindsērfingu, makšķerēt zivis, uzspēlēt golfu īstā 18 bedrīšu laukumā.
Vienā no El-Guna pludmalēm ir saglabājušies pat mangrova koki , par kuriem cītīgi rūpējās.Šis kūrorts Ēģiptē skaitās pats ekoloģiski tīrākais un videi draudzīgākais..
El Guna – Āfrikas “Venēcija”
Hurgadas tuvumā esošā El Guna tiek uzskatīta par mūsdienīgāko un elegantāko kūrortu Sarkanās jūras piekrastē. To mēdz dēvēt arī par Sarkanās jūras Venēciju. Te acis priecē mākslīgie kanāli, lagūnas, līči, zaļojoši un ziedoši augi – ne vēsts no tuksneša. Šajā Āfrikas "Venēcijā" nav daudzstāvu celtņu. El Gunas viesnīcām piemīt īpašs stils. Visbiežāk tās ir zemas, ar tiltiņiem savienotas vasarnīcas tipa viesnīcas. Uz mājiņām jūs aizvizinās pa kanāliem peldošās laivas. Tas viss ļoti atgādina Venēciju. El Gunai ir piešķirts videi draudzīgākā Ēģiptes kūrorta tituls. Interesanti, ka visām viesnīcām šeit ir kopēja izklaides infrastruktūra. El Gunas viesi var bez maksas pārvietoties pa kūrortu ar mikroautobusiņiem un laivām. Var atrast arī nomaļākas pludmales, ārpus kūrorta apmeklēt tuksnesi, kā arī priecāties par aizraujoši krāsaino zemūdens pasauli ar nogrimušajiem kuģiem.
HURGADA
Tas ir galvenais tūrisma centrs pie Sarkanās jūras. Šeit, jo īpaši daudz ir dažādu kategoriju viesnicas. Atpūtniekus šeit priecē smilšu pludmales, dzidrais jūras ūdens un saule, kas spīd katru dienu. Sarkanā jūra - ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Zemūdens pasaule Sarkanajā jūrā, tiešām ir unikāla. Korāļu rifi, dažādu krāsu korāļi, eksotiskas tropiskās zivis, kas pārsteidz ar formu un krāsu dažādību. Zemūdens niršanas mīlētājiem te paveras patiesa jūras dzīļu paradīze. Netālu no Hurgādas, Sarkanajā jūrā atrodās Hiftūna sala - ideāla vieta, priekš pirmās iepazīšanās ar brīnišķīgo un noslēpumaino zemūdens pasauli.
Hurgada – viens no svarīgākajiem tūrisma centriem pie Sarkanās jūras – izauga no mazas zvejnieku pilsētiņas. Viesnīcu skaita ziņā Hurgada ir viens no ievērojamākajiem kūrortiem pasaulē. Jau šobrīd tajā ir vairāk nekā 200 viesnīcu piejūrā, taču pilsēta arvien paplašinās. Pie smilšainajām pludmalēm stāv dažādu kategoriju viesnīcas. Kūrortā ir daudz restorānu, kafejnīcu un diskotēku. Sarkanajā jūrā var izmēģināt visu veidu ūdens sportu – niršanu, vindsērfingu u. tml. Tiek rīkotas ekskursijas ar kuģi jūrā pie koraļļu rifiem. Jūrā atrodas Hiftūnas sala – tā ir ideāla vieta pirmajām iepazīšanām ar zemūdens pasauli. Hurgadā ir interesanti apmeklēt divus pilsētas rajonus – Sakalu un Daharu. Sakala – tā ir Hurgada pirms 15-20 gadiem, tās tā saucamā vecpilsēta. Šeit ir liels skaits antikvāru veikaliņu. Dahara – tā ir mūsdienu dzīves centrs ar daudz lieliem veikaliem, kuros ir plaša juvelierizstrādājumu, ādas izstrādājumu izvēle. Ar savām precēm jūs ne mazāk izbrīnīs arī Hurgadas tirgus, piemēram, kilograms zemeņu ziemas laikā šeit maksā apmēram 1 dolāru. Ja vēlaties pēc pludmales izklaidēm pastaigāties trokšņainajā austrumu tirgū, apmeklēt lērumu veikaliņu, šis kūrorts ir tieši jums.
MADINAT MAKADI
(jaunais kūrorta Makadi Bay nosaukums) – tā ir omulīga kūrortpilsētiņa, izveidota līcī uz dienvidiem no Hurgadas (18 km no Hurgadas lidostas un 35 km no Hurgadas centra). Madinat Makadi domāta gan mierīgai, gan aktīvai atpūtai, viesnīcas te slīgst zaļumos, un to norobežotā apsargājamā teritorija ļauj justies itin droši. Šī kūrorta zona izauga kā nošķirta mierīga oāze. Madinat Makadi ir slavena ar plašām smilšainām pudmalēm, kas atrodas tālāk no pilsētas. Koraļļu rifi – aiz 50 metriem no pludmales zonas. Pirmā viesnīca Madinat Makadi uzcelta 1998. gadā, šobrīd kūrortā ir 8 viesnīcu kompleksi. Atpūta te tiek piedāvāta vienīgi 4 un 5 zvaigžņu arābu stila viesnīcās. Te ir populāra sistēma "viss ieskaitīts", tāpēc, nopērkot ceļa zīmi, jums vairs ne par ko nebūs jāuztraucas. Visa rosība šeit notiek gan viesnīcu teritorijās, gan omulīgajā kūrorta centrā Souk Makadi, kur atrodas viss vajadzīgais tiem, kas vēlas labi pavadīt laiku – veikali dažādām gaumēm, stilīgi restorāni. Kūrortā ir visa nepieciešamā infrastruktūra, te atradīsiet banku, veselības centru, tenisa kortus, sporta laukumus bērniem, diskotēku. Kūrorta ielās kursē taf taf vilcieniņš. Kūrorta pludmales – lieliska vieta mierīgas atpūtas un romantikas cienītājiem. Madinat Makadi – tā ir kā smilšu un tuksnešu ieskauta oāze. 2005. gada augustā kūrortā savas durvis vēra "Makadi Serena Spa" – Spa terapijas centrs, kas piedāvā dažādas veselības un skaistuma procedūras.
SOMA BAY
kurorts ir izveidojusies 47 km uz dienvidiem no Hurgadas. Tā ir jauna un perspektīva tūrisma zona. Agrāk šī piekraste bija neapdzīvots tuksnesis. Tā “iekarošana” sākās 1990. gadā. Investētājus vilināja tīrā jūra, brīnišķīgās smilšu pludmales, zemūdens pasaules skaistums, miers, atrodoties prom no Hurgadas. Viesnīcām Soma Bay zonā ir 4 un 5 zvaigznītes. Šī kūrorta zona (tur nav nekādas pilsētiņas, tikai viesnīcas) ir ievērojama ar to, ka tās apkārtnē nav nekādu apdzīvotu vietu, tikai tuksneši. Bāri, restorāni, veikali, diskotēkas – tikai viesnīcu teritorijās. Soma Bay var ieteikt tiem, kam tīk atpūsties attālāk no lielajiem un trokšņainajiem kūrortiem, ūdens sporta, kvalitatīvas apkalpošanas cienītājiem. 2001. gadā Soma Bay atklāts golfa klubs. Tas ir otrais golfa klubs visā Ēģiptes piekrastē.
ŠARM EL ŠEIHA
Šis populārais kūrorts atrodas Sīnāja pussalas dienvidu galā. Šarm eš Šeiha – tulkojumā "valdnieku (šeihu) līcis" – ir prestižākais Ēģiptes kūrorts. Plašajā Nāmas līča krastā ir uzceltas vairāk nekā divdesmit augstākās klases viesnīcas, kurās viss ir radīts tieši atpūtai un sportam.
Šarm eš Šeihu sevišķi ir iemīļojuši zemūdens niršanas cienītāji. Tuvumā atrodas Muhammeda raga Nacionālais parks – tam nav līdzīgu koraļļu daudzumā un krāšņumā. Var teikt, ka visa tūrisma dzīve šeit ir pakļauta vienai lielai izpriecai – niršanai. Neskaitāmos veikalos var atrast visu, kas nepieciešams gan profesionāliem nirējiem, gan iesācējiem. Aptuveni divdesmit daivinga centri piedāvā savus pakalpojumus zemūdens niršanas cienītājiem, t. sk. – pieredzējušu instruktoru palīdzību.
Tiem, kas netiecas baudīt zemūdens pasauli, Šarm eš Šeiha piedāvā arī citas izklaides: te ir tenisa korti, džakuzi vannas, trenažieru zāles, minigolfa klubi, sērfings un izpletņu lēkšana, ūdensmotocikli un daudz kas cits. Ja jūtaties sirdī jauns un spēka pilns, Jums iepatiksies elpu aizraujošais safari ar džipiem pa tuksnesi. Nakts dzīvi un izklaidi piepilda diskotēkas, naktsklubi, kazino un šovi.
Ekskursijas
Dendera-Luksora Senā Denderas tempļa apmeklējums.Viena no lielākajām Ēģiptes svētnīcām, celta par godu dievietei Hatorai.Tempļa sienas grezno pārsteidzoši senās Ēģiptes mākslas darbi. Dievieti Hatoru senajā Ēģiptē pielūdza arī kā debesu dievieti. Ekskursija ietilpst: pusdienas, izbrauciens ar kuģīti, banānu salas apmeklējums. Pilsētas apskates eksursija zirgu pajūgā. Saulrietā - Luksoras tempļa apskate.
Snorkelēšana Šarm El Nagā
Šarmas un Nagas pludmalē Jums ir lieliska iespēja atpūsties no ikdienas dzīves steigas un stresa. Nirējiem šeit ir unikāla iespēja apskatīt iespaidīgos koraļļu rifus un Sarkanās jūras krāsaino zemūdens floru un faunu.
El Gouna
Brauciens ar laivu uz El Gouna, vietu, sauktu par "Sarkanās jūras Venēciju". Ekskursijā ietilpst: izbrauciens ar laivu pa El Gounas kanāliem. Pusdienas uz kuģa. Brauciena laikā jums būs iespēja makšķerēt, snorkelēt, kā arī izbraukt laivā ar stikla dibenu gar koraļļu rifiem.
Kaira Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Kaira (Cairo) ir Ēģiptes galvaspilsēta un viena no lielākajām Āfrikas pilsētām. Šeit ir lielākās Gizas (Giza) piramīdas: Heopsa (Cheops), Hefrena (Chevron) un Mikerīna (Mikerine) piramīdas, kas Nīlas rietumu krastā kopā ar Sfinksu simbolizē senās Ēģiptes ticību dvēseles pēcnāves dzīvei. Heopsa (Cheops) piramīda ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem.
Ēģiptes Valsts muzejā var apskatīt vienu no pasaules bagātīgākajām kolekcijām. Muzeja lepnums ir dārglietas un sarkofāgs no faraona Tutanhamona kapa, ko 1922. gadā Valdnieku ielejā atrada arheologs Hovards Kārters (Howard Carter) un lords Karnarvons (Carnarvon). Ar zeltu pārklātā faraona pēcnāves maska piesaista ikviena apmeklētāja skatienu. Jo ilgāk uz to lūkoties, jo brīnišķīgāka un noslēpumaināka tā šķiet. Jūs apmeklēsiet arī Kan el Kalili (Khan El Khalili) tirgu.
Cenā iekļauts: ieejas biļetes ekskursijas aprakstā minētajos objektos, (ieejas biļetes piramīdās un atsevišķu mūmiju apskate Ēģiptes muzejā ir par papildus samaksu, pusdienas (dzērieni par atsevišķu samaksu).
Līdzi jāņem: fotoaparāts (nav atļauts fotografēt Ēģiptes muzejā), cepure, ērti apavi un silts apģērbs.
Ekskursijas tips un ilgums: vēsturiska vienas dienas ekskursija.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 18.
Luksora
Izbraukšana no šādiem kūrotiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Luksora (Luxor) ir senās Ēģiptes galvaspilsēta. Ceļojums uz dievu pilsētu ir patiešām iespaidīgs – pēc brauciena pa saules izdedzināto tuksnesi pēkšņi no nekurienes iznirst zaļi lauki un ciemati. Luksorā (Luxor) jūs apmeklēsiet brīnišķīgos senās Ēģiptes tempļus, pieminekļus un skulptūras, kas atgādina par faraonu dinastijām, kā arī kapavietas, kas tik ļoti piesaista zinātnieku, piedzīvojumu meklētāju un kapu aplaupītāju uzmanību. Nīlas austrumu krastā ir Karnakas (Karnack) templis, kas uzcelts par godu Tēbu (Thebes) Trīsvienībai (Saules dievam Amonam Ra, viņa sievai dievietei Mutai un viņu dēlam Honsu). Katru dienu tūristu pūļi staigā ap Hepri (Kheper) - skarabeja atveidojumu akmenī. Ir ticējums, ka šis akmens tēls piepilda vēlmes un īsteno sapņus. Nīlas rietumu krastā atrodas Valdnieku ieleja. Tika uzskatīts, ka Nīlas kreisais krasts ir Nāves ieleja. Kapu freskās (XV gs. p.m.ē.) vēl šodien mirdz krāsas, noslēpumaini simboli un ķīļraksti. Faraona Hatšepsūta (Hatshepsut) templis ir viens no skaistākajiem Ēģiptes pieminekļiem.
Cenā iekļauts: ieejas biļetes (Ieejas maksa Tutanhamona un Ramzesa kapenēs ir par atsevišķu samaksu), pusdienas (dzērieni par atsevišķu samaksu).
Līdzi jāņem: fotoaparāts (nav atļauts fotografēt Valdnieku ielejā), cepure, ērti apavi un silts apģērbs.
Ekskursijas tips un ilgums: vēsturiska vienas dienas ekskursija.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 18.
Paradīzes sala (snorkelēšana)
Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Pēc īsa brauciena pa Sarkano jūru jūs nonāksiet smilšainā un pārsteigumu pilnā Skaistuma salā. Ilgus gadus atpūtnieki šeit ierodas apbrīnot Sarkanās jūras krāsaino augu un dzīvnieku valstību. Jūras ūdens šeit ir tik dzidrs un tīrs, jo tajā neieplūst neviena upe. Šī vieta ir īsta paradīze nirējiem. Tiem, kuri vēl nekad nav mēģinājuši nirt ar akvalangu, ir lieliska iespēja iemācīties snorkelēt – nirt, peldot ar gaisa caurulīti un sejas masku.
Cenā iekļauts: instruktora pakalpojumi, snorkelēšanas aprīkojuma noma un pusdienas, viens bezalkoholiskais dzēriens
Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, saules aizsargkrēms, peldkostīms un dvielis.
Ekskursijas tips un ilgums: vienas dienas atpūtas brauciens.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 18.
Tuksneša safari (Badawya safari) Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Izbraukums tuksnesī ar kvadriciklu ap 30 min, pēc tam ar džipu, beduīnu ciemata apmeklējums. Pēc iepazīšanās ar beduīnu dzīvesveidu, paražām un tradīcijām jūs varēsiet izbaudīt dažādas tuksneša izpriecas: pārvietošanos ar kartu, sauszemes burāšanu, jāšanu ar kamieli un pārsteigumiem pilnu vakara programmu. Kvadricikli ir paredzēti vienai personai, un ar tiem nedrīkst braukt personas, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu!
Cenā iekļauts: instruktora pakalpojumi, transportlīdzekļu un inventāra noma, vakariņas.
Līdzi jāņem: fotoaparāts, apmetnis, ērti apavi un vienkāršs apģērbs.
Ekskursijas tips un ilgums: vienas dienas atpūtas brauciens.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 18.
Niršana
Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Ar speciālo niršanas aprīkojumu jūs nolaidīsieties Sarkanajā jūrā, lai apskatītu tās brīnišķīgos koraļļu rifus un iepazītu krāsaino zemūdens pasaules augu un dzīvnieku valstību.
Cenā iekļauts: profesionāla instruktora pakalpojumi, niršanas aprīkojuma noma un pusdienas.
Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, saules aizsargkrēms, peldkostīms un dvielis.
Ekskursijas tips un ilgums: vienas dienas atpūtas brauciens.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 8.
Motorizēts safari
Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Izbraukums tuksnesī ar kvadriciklu, beduīnu ciemata apmeklējums. Pēc iepazīšanās ar beduīnu dzīvesveidu, paražām un tradīcijām jūs varēsiet izbaudīt izjādi ar kamieli un lielisku braucienu ar kvadriciklu vakarā. Kvadricikli ir paredzēti vienai personai, un ar tiem nedrīkst braukt personas, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu!
Cenā iekļauts: instruktora pakalpojumi, transportlīdzekļu un inventāra noma, pusdienas(dzērieni par papildus samaksu).
Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi un silts apģērbs.
Ekskursijas tips un ilgums: vienas dienas atpūtas brauciens.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 18.
Kaira – Aleksandrija Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Brauciens uz divām lielākajām Ēģiptes pilsētām – Kairu (Cairo) un Aleksandriju (Alexandria) – pēdējo senās Ēģiptes galvaspilsētu. Jūs apmeklēsiet Gizas piramīdas un Ēģiptes Nacionālo muzeju Kairā (Cairo). Otrajā ekskursijas dienā Jūs iepazīsiet Aleksandriju (Alexandria) un apmeklēsiet Romiešu amfiteātri, katakombas un Montaza (Montazah) parku.
Cenā iekļauts: ieejas biļetes ekskursijas objektos(ieejas biļetes piramīdās (ieejas biļete piramīdā un atsevisķu mūmiju apskate Ēģiptes muzejā ir par atsevišķu samaksu), 2 pusdienas (dzērieni par atsevišķu samaksu), brokastis, vakariņas, nakšņošana 3* viesnīcā.
Līdzi jāņem: fotoaparāts, cepure, ērti apavi, silts apģērbs, pase.
Ekskursijas tips un ilgums: vēsturiska divu dienu ekskursija.
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 18.
Brauciens ar kuģīti „Sea Scope“
Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, Sahl Hašeš, Makadi Bei, Madinat Makadi, Soma Bei, El Guna.
Ekskursijas apraksts: Brauciena ilgums ir pusotra stunda, kura laikā jūs varēsiet vērot Sarkanās jūras noslēpumaino zemūdens pasauli caur kuģīša caurspīdīgo stikla dibenu.
Līdzi jāņem: fotoaparāts.
Ekskursijas tips un ilgums:atpūtas brauciens
Minimālais ekskursijas dalībnieku skaits: 8.
Sarkanās jūras klosteri
Izbraukšana no šādiem kūrortiem: Hurgada, El Guna, Madinat Makadi, Makadi Bei, Sahl Hašeš, Soma Bei
Ekskursijas apraksts: Sv. Antona un Sv. Paula klosteri - pa tuksnešu tēvu ceļiem!
Unikāla iespēja apmeklēt vienus no senākajiem klosteriem pasaulē, kuri radušies 1700 gadus atpakaļ. Ceļojuma laikā mēs kāpsim kalna virsotnē, kura atrodas 600 m augstumā virs jūras līmeņa (1200 kāpnes), izbaudīsim saullēktu un mirāžu. Kalna virsotnē mēs apmeklēsim alu, kur dzīvoja pilnīgā tumsā Sv. Antons gandrīz 50 gadus, kāpjot lejā un baudot neaizmirstamus skatus uz tuksnesi, mēs apmeklēsim vissenāko klosteri pasaulē. Iepazīsim 4-8 gs. baznīcas, redzēsim īstus koptu mūkus un verēsim izjust viņu ikdienas dzīvi. Ceļojuma laikā mēs apstasimies pie Sv. Paula klostera. Leģenda stāsta, ka Sv. Pauls dzīvoja 90 gadus pazemes alā un kapu viņam izraka divas lauvas.
Mūsu ceļojuma laikā jūs varēsiet iegādāties eļļas cepšanai, vietējās smaržas, smaržkociņus, dažādus produktus un vīnu.
Jūs gaida unikāls un ne ar ko nesalīdzināms ceļojums!
Līdzi jāņem: kamera, galvas sega, siltas drēbes, ērti apavi, saulesbrilles
Ekskursijas tips un ilgums: vienu dienu
Viesnīcas
Mēs iesakām pārbaudītas viesnīcas - līderes pārdošanu ziņā!
HURGADA
JAZ AQUAMARINE Resort
Grezna viesnīca Sarkanās jūras piekrastē – mājīgi un mūsdienīgi numuri, skaista teritorija.
Alf Leila Wa Leila 4 * ir unikāla viesnīca, kas apvieno augstus pakalpojumu un izklaides standartus katrai gaumei.
Viesnīcas ēka, kas veidota tipiskā arābu arhitektūras stilā, atjauno pasakaino Austrumu atmosfēru, ko lieliski papildina patiesa ēģiptiešu viesmīlība.