logo

Par valsti

Informācija par valsti

Galvaspilsēta: Lisabona

Valsts valoda: portugāļu

Valūta: EUR

Klimats: subtropu, Vidusjūras

Laiks: atpaliek no Latvijas laika par 2 stundām;

Portugāle ir viena no Eiropas interesantākajām valstīm, lai gan tūristu mazāk apmeklēta nekā citas. Brīnišķīgais Vidusjūras klimats, lielais dažādo un unikālo tūrisma objektu skaits, kā arī lieliskais Portugāles viesnīcu piedāvājums vilina uz valsti tūristus, kuri vēlas izpētīt un izzināt jaunas zemes un pilsētas. Ceļojumi uz Portugāli atklās jums jaunus un valdzinošus apvāršņus: jūs gaida brīnumjaukas pludmales Atlantijas okeāna krastā, Lisabonas muzeji un Portu vīna noliktavas, neparastas katedrāles un noslēpumainas pilis, tāpat arī daudz kas cits.

Portugālē notiek daudz festivālu, gadatirgu, kā arī reliģisku svētku.
Daži no tiem var pilnībā apturēt ikdienas dzīvi. Izmēģiniet „Saudade”, kas nozīmē „nostalģija”, ir ļoti raksturīga portugāļiem.
Labākais veids kā izteikt šīs jūtas ir fado – īpašs mūzikas žanrs. Noskatieties vēršu cīņas, kas saucas ‘tourada’. Tās nav tik dramatiskas kā Spānijā, jo nogalināt vēršus ir aizliegts ar likumu.
Ja patīk golfs, Portugāle ir paradīze šī sporta veida cienītājiem.
Tomēr spēlei koncentrēties liedz brīnišķīgā ainava, kas paveras visapkārt. Apbrīnojiet apkārtējo dabu, cik vien iespējams.
Apgūstiet vindsērfinga un kaitborda pamatus.
Douro ielejā apgūstiet portvīna ražošanas tehnikas un tradīcijas.

Darba laiks: Veikali darba dienās strādā plkst.9:00-13:00 no rīta un plkst.15:00-19:00 pēcpusdienā, un sestdienās plkst.9:00-13:00. Tirdzniecības centri strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Bankas ir atvērtas plkst.08:30-15:00. Dažas bankas Lisabonā strādā līdz plkst.18:00.

Dzeramnauda: Restorānos bārmeņiem un oficiantiem parasti atstāj 10% no rēķina summas, ja dzeramnauda jau nav iekļauta rēķinā. Tomēr tas nav obligāti.

Transports: Galvenie ceļi un šosejas Portugālē ir ļoti labas kvalitātes un nodrošina ērtu piekļuvi jebkurai vietai valsts robežās. Lielāka daļa ceļu ir maksas. Provincē ceļi ir salīdzinoši sliktākas kvalitātes. Dzelzceļu satiksme ir labāk attīstīta nekā autobusu. Lisabonā un Porto ir moderna metro sistēma. Taksometra pakalpojumi ir samērā lēti, un visi taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem.
Ierobežojumi. Ir stingri aizliegta militāru objektu, lidostu filmēšana un fotogrāfēšana. Kas attiecas uz fotografēšanu muzejos un baznīcās – sekojiet norādījumiem.

Dāvanas: Pudele laba vīna (ļoti populārs „Vinho Verde” vai Porto – tradicionāls portugāļu dzēriens) un gards aitas piena siers ‘Queijo da Serra’.

Viesnīcu specifika

Portugāles viesnīcas ir pazīstamas ar savu viesmīlību, profesionalitāti, draudzīgo attieksmi un lielisko virtuvi. Viesnīcas Algarvē var atrasties dažādā attālumā no pludmales. Salīdzinot ar viesnīcām centrā vai blakus pludmalei, tās, kas atrodas tālu, piedāvā plašāku pakalpojumu klāstu – parasti tur ir SPA centrs, golfa laukumi (vai arī viesnīca atrodas blakus tiem) un bezmaksas transports uz un no pludmales. Ir daudz apartamentu ar nelielām virtuvēm. Viesnīcas Portugālē reti piedāvā „viss iekļauts” sistēmu.

Vēstures fakti

Pirms trīs tūkstošiem gadu romieši, ierodoties Ziemeļu Portugālē, atrada pilsētas ar ietvēm un kanalizācijas sistēmām.
Romiešus nomainīja mauri, un tikai 13.gadsimtā portugāļi ieguva neatkarību.
1143.gadā Portugāle kļuva par neatkarīgu karalisti.
15.-17.gadsimtā portugāļi izveidoja jūras ceļu uz Japānu un Ķīnu, kolonizēja teritorijas Indijā, Āfrikā un Dienvidamerikā.
16.gs. beigās Portugāles karalisti okupēja spānieši.
1755.g. notika postoša zemestrīce.
19.gs. valsts ekonomika bija ļoti nestabila. 20.gs. sākumā likvidēja monarhija un nodibināja republiku, turklāt armija bija morāli vāja un koloniālais karš Āfrikā noveda valsti ekonomikas stagnācijā.
1975.gadā Portugāle kļuva par demokrātiju un 1986.gadā pievienojās ES.

Nacionālā virtuve

“Bacalhau”– sālīta menca.
“Sardinhas assadas“ – grilētas sardīnes.
“Caldeirada“ – sautējums, kas sastāv no 7-9 zivs veidiem, tomātiem, kartupeļiem un sīpoliem.
“Caldo verde“ – kacenkāpostu, kartupeļu un asas, kūpinātas cūkgaļas desas “chourico“ zupa.
“Bife a Portuguesa“ – steiks ar “porto“ mērci.
“Tripas a moda do Porto“ – ēdiens, kas sastāv no liellopa gaļas, vistas subproduktiem, šķiņķa, desas, ceptām pupām, sīpoliem un dažādām garšvielām.
“Arroz doce“ – tradicionālais rīsu pudiņš.

 

Vēlies ceļot?

Saņmet jaunumus:

Please wait

Vēlaties uzdot jautājumu?

Droši sazinieties ar mums

Nosūtīt ziņu
  • alida.jpg
  • bal.jpg
  • balta.jpg
  • mo.jpg
  • nova.jpg
  • tez.jpg
  • valet.jpg