logo

Valsts

 

Platība: 504 030 km2

Iedzīvotāju skaits: ap 46 milj.

Galvaspilsēta: Madride

Valūta: eiro

Valoda: spāņu (galīsiešu valoda Galīcijā, basku valoda Basku zemē un Navarras provincē, kataloņu valoda Katalonijā, Valensijā un Baleāru salās, maljorkiešu valoda Maljorkā) Reliģija – katoļu.

Nacionālā virtuve  

Paella – rīsu ēdiens ar jūras veltēm un malto gaļu

Gazpacho – aukstā zupa no dažādiem dārzeņiem

Kastīlijas zupa – gatavota no ķiploku maizes

Tortilla de patatas – omlete ar kartupeļiem

Tapas – vieglas uzkodas

Senpanadillas – saldi vai asi pīrāgi

Crema Catalana – ļoti gards deserts ar karameli

Viesnīcu specifika 

Spānijas viesnīcas tika uzceltas vēl pirms tūrisms sāka attīstīties Turcijā un Ēģiptē. Lielākajā daļā viesnīcu dzērieni un ēdieni tiek piedāvāti par atsevišķu samaksu – jāmaksā oficiantam pēc katras ēdienreizes vai reizi nedēļā (atkarīgs no viesnīcas prasībām). Istabas atslēga jāatstāj pie viesu reģistrācijas darbiniekiem. Par nozaudētu atslēgu jāmaksā sods. Nest viesnīcas dvieļus uz pludmali parasti nav atļauts. Dažreiz ir nepieciešams atstāt naudas depozītu par pludmales vai baseina dvieli. Ļoti reti viesnīcas piedāvā „viss iekļauts” sistēmu, un reti kurā viesnīcā ir SPA zona – parasti ir tikai baseins vai pērļu vanna, sporta zāle, sauna vai turku pirts.

Noderīga informācija un padomi 

Darba laiks. Daudzi privātie veikali kūrortos strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Mazie veikali, kas atrodas tālu no tūristu centriem, kā arī tipiski spāņu veikali ir atvērti no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10:00-13:00, plkst.16:00-16:30 un pēc tam plkst.20:00-21:00. Daži veikali ir slēgti siestas laikā plkst.13:00-16:00. Mazās pilsētās šajā laikā neviens nestrādā. Bieži vien nav iespējams pat paēst, jo virtuves sāk strādāt plkst.20:00. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai plkst.08:30-13:30.

Dzeramnauda. Ir pieņemts atstāt dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas.

Transports. Spānijā ir ļoti ērts ceļu tīkls un regulāra vilcienu, autobusu satiksme. Autobusā iekāpšana ir pa priekšējām durvīm, izkāpšana – pa aizmugurējām. Biļetes var iegādāties biļešu kasēs vai pie vadītāja.

Ierobežojumi. Ja ceļo ES robežās, nav noteikti ierobežojumi attiecībā uz preču iegādi un izvešanu, ja tās ir paredzētas personīgai lietošanai un nav paredzētas tālākai pārdošanai.

Dāvanas. Heress ir viens no senākajiem zināmajiem vīniem, kas tiek ražots Spānijā. Zāļu liķieri “Pale” vai “Hierbas” ir Maljorkas lepnums.

Interesanti zināt

Siesta, fiesta and basta – tā spāņi raksturo savu dzīvesveidu. Izbaudiet to piedaloties svinībās un festivālos (tādos kā septiņu dienu San Fermin festivāls, kā kulminācija ir buļļu skriešanas fiesta, vai ūdens festivāls, kad tūkstošiem tonnu ūdens tiek izlieti ielās, vai tomātu karš “La Tomatina”).

Izbrauciet ar karieti, motociklu, motorolleru vai apmeklējiet ūdens parku.

Noskatieties tradicionālu Katalonijas deju “Sardana”, kuru Costa Brava pilsētās dejo reizi nedēļā.

Vērojiet kā tiek celti „cilvēku torņi” tradicionālo Taragonas svētku laikā.

Apmeklējiet Barselonu – Katalonijas galvaspilsētu ar tās iespaidīgajām katedrālēm - Sagrada Familia. Apmieriniet ziņkāri un aplūkojiet arī slavenu mauru mošeju “La Mezquita” Kordovā.

Aizbrauciet uz Maljorku, un stāvot uz Cap de Formentor klints, izbaudiet burvīgu Vidusjūras panorāmu.

Vēlies ceļot?

Saņmet jaunumus:

Please wait

Vēlaties uzdot jautājumu?

Droši sazinieties ar mums

Nosūtīt ziņu
  • alida.jpg
  • bal.jpg
  • balta.jpg
  • mo.jpg
  • nova.jpg
  • tez.jpg
  • valet.jpg