Valsts
Platība: 504 030 km2
Iedzīvotāju skaits: ap 46 milj.
Galvaspilsēta: Madride
Valūta: eiro
Valoda: spāņu (galīsiešu valoda Galīcijā, basku valoda Basku zemē un Navarras provincē, kataloņu valoda Katalonijā, Valensijā un Baleāru salās, maljorkiešu valoda Maljorkā) Reliģija – katoļu.
Nacionālā virtuve
Paella – rīsu ēdiens ar jūras veltēm un malto gaļu
Gazpacho – aukstā zupa no dažādiem dārzeņiem
Kastīlijas zupa – gatavota no ķiploku maizes
Tortilla de patatas – omlete ar kartupeļiem
Tapas – vieglas uzkodas
Senpanadillas – saldi vai asi pīrāgi
Crema Catalana – ļoti gards deserts ar karameli
Viesnīcu specifika
Spānijas viesnīcas tika uzceltas vēl pirms tūrisms sāka attīstīties Turcijā un Ēģiptē. Lielākajā daļā viesnīcu dzērieni un ēdieni tiek piedāvāti par atsevišķu samaksu – jāmaksā oficiantam pēc katras ēdienreizes vai reizi nedēļā (atkarīgs no viesnīcas prasībām). Istabas atslēga jāatstāj pie viesu reģistrācijas darbiniekiem. Par nozaudētu atslēgu jāmaksā sods. Nest viesnīcas dvieļus uz pludmali parasti nav atļauts. Dažreiz ir nepieciešams atstāt naudas depozītu par pludmales vai baseina dvieli. Ļoti reti viesnīcas piedāvā „viss iekļauts” sistēmu, un reti kurā viesnīcā ir SPA zona – parasti ir tikai baseins vai pērļu vanna, sporta zāle, sauna vai turku pirts.
Noderīga informācija un padomi
Darba laiks. Daudzi privātie veikali kūrortos strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Mazie veikali, kas atrodas tālu no tūristu centriem, kā arī tipiski spāņu veikali ir atvērti no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10:00-13:00, plkst.16:00-16:30 un pēc tam plkst.20:00-21:00. Daži veikali ir slēgti siestas laikā plkst.13:00-16:00. Mazās pilsētās šajā laikā neviens nestrādā. Bieži vien nav iespējams pat paēst, jo virtuves sāk strādāt plkst.20:00. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai plkst.08:30-13:30.
Dzeramnauda. Ir pieņemts atstāt dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas.
Transports. Spānijā ir ļoti ērts ceļu tīkls un regulāra vilcienu, autobusu satiksme. Autobusā iekāpšana ir pa priekšējām durvīm, izkāpšana – pa aizmugurējām. Biļetes var iegādāties biļešu kasēs vai pie vadītāja.
Ierobežojumi. Ja ceļo ES robežās, nav noteikti ierobežojumi attiecībā uz preču iegādi un izvešanu, ja tās ir paredzētas personīgai lietošanai un nav paredzētas tālākai pārdošanai.
Dāvanas. Heress ir viens no senākajiem zināmajiem vīniem, kas tiek ražots Spānijā. Zāļu liķieri “Pale” vai “Hierbas” ir Maljorkas lepnums.
Interesanti zināt
Siesta, fiesta and basta – tā spāņi raksturo savu dzīvesveidu. Izbaudiet to piedaloties svinībās un festivālos (tādos kā septiņu dienu San Fermin festivāls, kā kulminācija ir buļļu skriešanas fiesta, vai ūdens festivāls, kad tūkstošiem tonnu ūdens tiek izlieti ielās, vai tomātu karš “La Tomatina”).
Izbrauciet ar karieti, motociklu, motorolleru vai apmeklējiet ūdens parku.
Noskatieties tradicionālu Katalonijas deju “Sardana”, kuru Costa Brava pilsētās dejo reizi nedēļā.
Vērojiet kā tiek celti „cilvēku torņi” tradicionālo Taragonas svētku laikā.
Apmeklējiet Barselonu – Katalonijas galvaspilsētu ar tās iespaidīgajām katedrālēm - Sagrada Familia. Apmieriniet ziņkāri un aplūkojiet arī slavenu mauru mošeju “La Mezquita” Kordovā.
Aizbrauciet uz Maljorku, un stāvot uz Cap de Formentor klints, izbaudiet burvīgu Vidusjūras panorāmu.
Kūrorti
Maljorka
Maljorka ir Spānijai piederošā Baleāru arhipelāga galvenā sala. Salas un visa arhipelāga galvaspilsēta ir Palma de Maljorka. Bagātās un notikumiem pārpilnās Maljorkas vēstures aizsākumi meklējami jau aizvēsturiskajos laikos, par ko liecina arheoloģiskajos izrakumos atklātās pirmatnējo cilvēku apmetnes. Savas pēdas Maljorkā ir atstājušas arī slavenās antīkās tautas – feniķieši, grieķi, romieši, bizantieši, arābi. Spāņu valdīšana šeit aizsākās 1229. gadā, kad Aragonas karalis Haime I ieguva varu pār salu un pievienoja to Aragonas kronim.
Maljorkas centrālā daļa, kurā ir saglabājies tradicionālais dzīves ritms, joprojām attaisno iemeslus, kuru dēļ to savulaik sauca par ”miera salu”, bet Maljorkas dienvidu daļa ir karstāka un sausāka, tajā atrodas salas visskaistākās pludmales: Ses Covetes, Es Trenc, Mondrago, kā arī Figuera un Santanyi līči. Daļa kūrortu atrodas salas dienvidrietumu piekrastē, abās Palmas līča pusēs. Uz dienvidaustrumiem no galvaspilsētas atrodas t.s. ”vācu” kūrorti Arenal, Playa de Palma un Can Pastilla. Visas minētās tūrisma zonas apvieno kopīga piecus kilometrus gara pludmale – visgarākā Maljorkā. Ik pēc 700–800 metriem šeit atrodas municipālie ”pludmales klubi”: nelieli bāri, ģērbtuves, tualetes, atpūtas krēslu un saulessargu nomas, ūdenssporta centrs. Aiz pludmales joslas stiepjas bruģēta gājēju krastmala ar augstām palmām abās pusēs. Visgarām tai novietojušies daudzi veikaliņi, restorāni un bāri. Visus trīs kūrortus ar galvaspilsētu savieno vairāki autobusu maršruti.
Kostabrava
Kostabrava stiepjas aptuveni 200 kilometru garumā gar jūras krastu. Gluži kā mozaīku, to veido daudzas sastāvdaļas – Vidusjūras reģio-nam tipiskas pilsētiņas un ciematiņi, tādi kā L`Eskala, Palamos un Sant Feliu de Guixols. Šīs vietas Jūs sagaidīs, saules apstarotas, jūras apskalotas, kalnu krellēm rotātas, priežu zaļās sagšas segtas – gluži kā līgavas, kas laulājas ar Vidusjūras zeltītajiem ūdeņiem. Pārsteidzoši skaistais un pēkšņais kalnu un jūras ainavu kontrasts reiz lika rakstniekam Feranam Aguljo nodēvēt šo vietu par Costa Brava (“mežonīgais krasts“).
Taču nedomājiet, ka vietējās ainavas, jaukais klimats un spožā saule ir vienīgie iespējamie atpūtas un izklaides avoti. Kostabravā Jums pavērsies ārkārtīgi plašas laika pavadīšanas iespējas, kas neļaus garlaikoties un liks aizmirst par, iespējams, iepriekš piedzīvoto stresu. Kostabravā var droši doties pārgājienos, izbraucienos ar divriteņiem vai arī izjādēs. Savukārt, ja Jūs Kostabravā vēlēsieties nodarboties ar ūdenssporta veidiem vai golfu, tad Jums nebūs grūti atrast visu šim nolūkam nepieciešamo kādā no lielajiem specializētajiem centriem, piemēram, tādās vietās kā L`Estartit, Lloret de Mar, La Platja d`Aro, Roses u.c.
Un vēl – Jums noteikti vajadzētu izmantot iespēju un izzināt vietējās kulinārās mākslas noslēpumus, jo restorānos tiek piedāvāti arī ļoti neparasti un garšīgi ēdieni, kuros jūras produkti tiek kombinēti ar gaļu un dārzeņiem.
Kostadorada
Kostadorada – “zelta krasts“. Šādu nosaukumu Tarragonas provinces piekraste ieguvusi, pateicoties lieliskajām pludmalēm, kuru smalkās smiltis, spīdot spožajai Vidusjūras saulei, izstaro zeltainu mirdzumu. Kostadorada katru gadu vilina daudzus jo daudzus labas un kvalitatīvas atpūtas cienītājus. Kostadoradā valda labvēlīgs klimats un veselīgs, spirdzinošs gaiss, tajā atrodas unikāli dabas rezervāti, kas priecē ar kontrastainām un gleznainām ainavām. Šo vietu bagātais vēstures mantojums veicina tūristu pieplūdumu no visas pasaules, un tāpēc attīstās moderni tūrisma centri.
Daudzu arhitektūras un mākslas pieminekļu mūžs, kuri šeit saglabājušies, skaitāms kopš senseniem laikiem – tas attiecas gan uz seno ibēru alu sienu glezniecību un paleolīta laikmeta nekropolēm, gan Romas impērijas periodā celtajām ēkām.
Kostadoradas piekrastē ir ne viena vien sena un slavena Spānijas pilsēta. Piemēram, Tarragona – ļoti sena pilsēta Katalonijas dienvidos, kuras vēsturē savus ierakstus atstājuši vai visu sendienās zināmo tautu pārstāvji – ibēri, ķelti, senās Grieķijas un Kartāgas tirgotāji, romieši, rietumgoti, franki un arābi. Attālāk uz dienvidiem no Tarragonas atrodas ne mazāk slavena pilsēta – Reusa – tajā dzimis slavenais arhitekts Antonio Gaudi.
Ekskursijas
Montserrata
No Barselonas, Kostabravas, Kosta de Barselona - Maresme, Kostadoradas reģioniemMontserrata klosteris ir vecākais benediktiešu klosteris Spānijā un, protams, viens no Katalonijas simboliem. Katru gadu uz Montserratu dodas tūkstošiem Katalonijas iedzīvotāju, lai paustu pazemīgu lūgsnu Katalonijas svētajai patronesei – Melnajai Dievmātei, kuru vietējie iedzīvotāji mīļi iesaukuši arī par "tumšo" jeb melnīgsnējo Dievmāti (spāniski – La Morenete).
Jūs apmeklēsiet baziliku, varēsiet pieskarties Sv. Montserratas Dievmātes tēlam, kā arī novērtēsiet baznīcas zēnu kora brīnumdzidro balsu skanējumu. Jūs varēsiet arī doties pastaigā pa vienu no kājāmgājēju maršrutiem, izbraukt ar funikulieri un no putnu lidojuma augstuma skatīt brīnišķīgās Montserrata kalnu masīva ainavas. Tāpat Jums būs iespēja apmeklēt muzeju un iegādāties
piemiņai suvenīrus. Pacelšanās līdz klosterim notiks ar kalnu vilcieniņu, no kura logiem paveras neaizmirstami skati uz vareno kalnu masīvu.
Barselonas strūklakas (grupas ekskursija)No Kostabravas, Kosta de Barselonas-Maresme un Kostadoradas reģioniem
Jūs atklāsiet sev vakarīgo Barselonu ar tās lieliskajām dziedošo strūklaku izrādēm Spānijas laukumā. Sekojot melodijas taktij un gaismai, ūdens strūklas apbrīnojami izlokās un dejo virs laukuma, iegūstot melodisku skanējumu un pārvēršoties par brīnišķīgu gaismas simfoniju. Kaut arī šīs strūklakas tika izveidotas uz 1929. gada vispasaules izstādes sākumu Barselonā, tās līdz pat šai dienai turpina pulcēt milzīgu skaitu apmeklētāju, kas vēlas baudīt šo iespaidīgo skatu. Jūs gaida grandioza izrāde no piecām daļām, katra no tām ir unikāla ar savu skaņas pavadījumu un vizuālajiem efektiem. Šeit Jūs dzirdēsiet gan slavenas operu ārijas, gan mūsdienu mūziku un melodijas no kinofilmām. Šis vakars kļūs viena no visspilgtākajām atmiņām par Barselonu.
Arhitektūras ansamblis Spānijas laukumā (Plaza d‘Espanya), kas kļuva par 1929.gada Pasaules izstādes galveno laukumu, līdz šim laikam kalpo par tādiem kā parādes vārtiem Montžuikā. Starp divām 47 m augstām Venēcijas Svētā Marka kampaniles kopijām sākas Karalienes Marijas Kristīnas prospekts (Avinguda de la Reina Maria Cristina) – perspektīva, kas aizved līdz gigantiskām kāpnēm un Montžuikas kalnam (213 m augsts). Centrālo vietu ieņem Maģiskā strūklaka (Font Mаgica). Visai iespaidīgi izskatās perspektīvu noslēdzošā Nacionālā pils (Palau Nacional). Ar šo pilsētas daļu ainaviski var sacensties tikai skats, kas no pils durvīm paveras uz Karalienes Marijas Kristīnas prospektu, Spānijas laukumu un veco vēršu cīņu arēnu.
Maģiskā strūklaka ir kataloniešu inženiera Karlosa Buigasa iztēles auglis, kas izveidoja jauna tipa strūklaku, kurā galvenais mākslinieciskais elements ir ūdens mainīgās formas; strūklaka kļuva par vienu no pēdējām būvēm 1929. gada Vispasaules izstādes teritorijā.
Ideja atrast kaut ko neparastu, kādu rozīnīti, Vispasaules izstādes organizatoriem radās jau pašā izstādes ierīkošanas darbu karstumā. Tieši Karloss Buigass cēla priekšā «grandiozu projektu, ambiciozu un dārgu». 1928.gada 18. jūnijā jaunais inženieris iesniedza Vispasaules izstādes izpildkomitejas vērtēšanai 460 plānus un 70 lielus zīmējumus, kuros viņā bija izteicis savu vispārdrošāko sapni, ko bija iespējams īstenot ar tehnikas palīdzību.
Projekts tik ļoti satrieca un pārsteidza klātesošos, ka daži to nosauca par pilnīgi neprātīgu. Mazāk nekā gada laikā trīs tūkstoši strādnieku, Centrālo prospektu piepildot ar gaismu, ūdeni un siltumu, realizēja jaunā Buigasa sapni, kam bija jākļūst par Izstādes galveno artēriju.
Šajā projektā Buigass atklāja jaunu mākslas šķautni – gaismas maģiju, t.i., gaismas izmantošanu ne tik daudz krēslas kliedēšanai, bet gan tās izdaiļošanai. Buigass radīja matētu un neatkarīgu apgaismojumu, kam bija jākļūst par daļu no veselā, neapēnojot tuvākos starus. Tā visiem par sajūsmu radās četri ūdenskritumi un tā saucamā «Maģiskā» jeb «dziedošā» strūklaka – vienīgās līdz mūsu dienām saglabājušās Karlosa Buigasa projekta daļas.
Maģiskās strūklakas izmēri ir tiešām iespaidīgi: baseins 50x65 m, kopējais ūdens tilpums pārsniedz 3 milj. litru, bet 5 šeit uzstādītie sūkņi ik sekundi pārsūknē vairāk kā 2600 litrus ūdens. Cauruļvada garums ūdens piegādei pārsniedz 1,5 km, saspiestajam gaisam – 6 km.
Strūklakas unikālo spēli rada 3620 strūklas, kas kopā ar apgaismojumu veido vairāk kā 7 miljardus formu un gaismas kombināciju. Šai lieliskajai izrādei ir muzikāls pavadījums, kas Maģiskās strūklakas apmeklējumu padara neaizmirstamu.
Dalī pasaule (grupas ekskursija)No Kostabravas, Kosta de Barselonas-Maresme un Kostadoradas reģioniem.
Jūs apmeklēsiet Dalī māju-muzeju Figeresā un Pubolas pili, ko viņš uzdāvināja Galai, un uzzināsiet Salvadora Dalī un viņa sievas, mūzas un padomdevējas Galas skaisto mīlas stāstu. Jūs redzēsiet ģēnija, kas zīmēja fantāzijas un sapņus, nemirstīgos darbus. Jūs redzēsiet viņa gleznas, kurās ar smalkas optiskas ilūzijas palīdzību priekšmeti izstiepjas, izgaist, pārvēršas par citiem priekšmetiem.
1904. gada 11. maijā Katalonijā, šajā skaistajā pasaules nostūrī, dona Salvadora Dalī-i-Kusi un donjas Felipes Domenekas ģimenē piedzima zēns, kam nākotnē bija lemts kļūt par vienu no sirreālisma laikmeta dižākajiem ģēnijiem. Viņu sauca Salvadors Felipe Hasinto Dalī. Pubolas pils nav vienkārši viena no daudzajām dāvanām, ko Dalī dāvināja Galai, sievietei, kas uz visu mūžu kļuva par mākslinieka ģēnija mūzu un iedvesmotāju. Pils kļuva par Dalī mīlas kaislības spilgtāko izpausmi. Baronu Pubolu pils tika uzcelta XIV gs., bet Dalī, kas reiz bija solījis mīļotajai uzdāvināt pili, savai sirds dāmai doto bruņinieka vārdu varēja izpildīt tikai trīsdesmit gadus vēlāk.
Pils apmeklējums ir pārsteigumu pilns. Sirreālisma atmosfērā Jūs sastapsieties ar daudziem oriģināliem mākslas darbiem un neparastiem priekšmetiem, ko Dalī dāvinājis savai sievai, pazemē zem pils ierīkoto kapu velvi, Galas vakarkleitu kolekciju, kuru vidū ir grezni tērpi, kas ir slavenu modelētāju autordarbi – Živanšī, Kristiāna Diora, Pjēra Kardēna tērpi. Te ir dārzs, kas rotāts ar ziloņu skulptūrām Dalī darbu stilā, ar strūklaku un ūdenskrātuvi – dārzs, kur kādreiz visā spožumā mirdzēja Gala.
Dalī teātris-muzejs Figeresā ir Dalī darbs, kam viņš veltījis 13 savas dzīves gadus ar viņam raksturīgo neatlaidību un pedantismu.
Ieejot muzejā, Jūs nonāksiet Dalī valstībā, kur komentāriem nav vietas. Jūs pārsteigs ar astoņkāja tinti gleznotā Linkolna portreta, gleznas «Gala skatās uz jūru» un Bēthovena portreta optiskie efekti. Jūs redzēsiet pieminekli Ņūtonam, milzīgu ģeodēzisku kupolu, salonu ar nosaukumu «Vēju pils», ko mākslinieks apgleznoja, iedvesmojoties no tāda paša nosaukuma poēmas. Bez slaveniem un mazpazīstamiem Dalī darbiem muzejā Jūs redzēsiet arī pēc viņa skicēm darinātas rotaslietas, tērpus, smaržu flakonus, tāpat Dalī hologrāfijas eksperimentu rezultātus, dubultas spektroskopiskas gleznas, kā arī vienu no visinteresantākajām zālēm – Mejas Vestas zāli.
Salvadors Dalī, kurš dzīves laikā bija liels savādnieks, saskaņā ar savu vēlēšanos neapglabāts guļ kapu velvē vienā no muzeja pustumšajām zālēm. Bet tā neapstrīdamā meistarība, ko viņš attīstīja, un viņa izteiksmīgo tēlu spēks ir aizskāruši daudzu cilvēku dvēseles stīgas. Viņa atmiņā paliekošie tēli ir kļuvuši par mākslas garīgā panteona simboliem un paliks stabilas divdesmitā gadsimta mākslas vērtības.
Vieni uzskata Dalī par lielu mistifikatoru, citi – par ielu mākslinieku. Bet visi zina, ka viņš bija neiedomājami interesants un talantīgs cilvēks. Apmeklējot viņa muzeju, Jūs atradīsiet īsto Dalī, ar instinktīvu gudrību apveltītu vienkāršu lauku filozofu.
Taragona – Vidusjūras pērle (grupas ekskursija)No Kostadoradas reģiona
Uz pakalna Vidusjūras krastā slejas Taragona – to divās daļās sadala Jaunais rambls, t.i. bulvāris, kurš atrodas vietā, kur vēl Romas impērijas laikā vijās Augusta ceļa fragments (Via Augusta savienoja Romu un Kadisu). Taragonas, bijušās Romas provinces galvaspilsētas, amfiteātris ir viens no nedaudzajiem, kas saglabājies Spānijā.
Taragonu savā laikā ir iekarojuši feniķieši, grieķi, romieši, mauri, franči, angļi. Kristietība te ir nomainījusi islāmu... Un tomēr – katrs iekarotājs Taragonā ir atstājis un iedzīvinājis kādu daļu no savas kultūras, kas tagad šo pilsētu ļauj dēvēt par spožu Vidusjūras piekrastes pērli.
Rupita, Fara un Bezalū (grupas ekskursija)No Kostabravas un Kosta de Barselonas-Maresme reģioniem
Iepazīstieties ar tradicionālo vērtību Kataloniju, dodoties ekskursijā, kas ved sāņus no galvenajiem tūristu maršrutiem! Izbaudiet klusumu un mieru, kas mājo nelielajās pilsētiņās un ciemos, kuru sadzīve nav mainījusies vairāku gadsimtu garumā, aplūkojiet brīnumskaisto ieleju, kalnu un pat rimušo vulkānu ainavas, iepazīstiet vietējo cilvēku dzīvi, kuri dzīvo tālu no kūrortu centru kņadas. Tieši šajās vietās meklējama Katalonijas pieticīgā burvība.
Šajā dienā Jūs apmeklēsiet viduslaiku pilsētas Rupitu un Bezalū, kuras var lepoties ar vēsturi, kas ilgākas par tūkstošgadi.
Rupitas pilsēta dibināta 11.gs. sākumā, kad Kabras kalnu masīva centrā tika ielikti pamati cietoksnim ar tādu pašu nosaukumu. Ap cietoksni pakāpeniski tika saceltas dzīvojamās mājas un izveidojās pilsēta, kas savu uzplaukumu piedzīvoja 16.-17. gs. Kopš tā laika Rupitas ārējais veidols praktiski nav mainījies, un tamdēļ pilsēta praktiski uzskatāma par īstu viduslaiku muzeju. Ne velti pilsēta pasludināta par vēstures un arhitektūras pieminekli.
Jūs varēsiet apskatīt 11. gs. celto Sv. Huana de Fabregasa baznīcu, 17. gs. celto Erceņģeļa Miķeļa baznīcu un vēl dažas baznīcas, kas celtas romāņu un laika ziņā vēlākos stilos.
Īpaši jāpiemin arī pārkarināmais koka tilts, kas savieno divas pilsētas daļas, starp kurām tek neliela, taču ļoti strauja upīte. Viduslaikos pāri upītei tika uzcelti vēl divi tilti, kuri joprojām nav piedzīvojuši pārbūvi. Augšpilsētā atrodas skatu laukums, no kura paveras panorāma uz visu Rupitu un tās apkārtni. Redzams arī, kā upe kādu gabalu tālāk metas bezdibenī no 100 m augstuma, tā veidojot gleznainu ainavu ar ūdenskritumu.
Jau augstāk kalnos, 1123 m augstumā, Jūs nokļūsiet brīnumainā vietā, kur atrodas Faras svētvieta – neliela baznīciņa un klosteris blakus. Svētvieta dibināta 12. gs. un ilgajā tās pastāvēšanas laikā par to radusies ne viena vien leģenda. Restorānā, no kura paveras galvu sajūsminoši skati uz apkārtējiem kalniem un ielejām, bet skaidrā laikā pat jūru, Jums pasniegs – kā jau laukos parasts – vienkāršas, taču sātīgas pusdienas.
No Faras svētvietas Jūs dosieties uz viduslaiku pilsētiņu Bezalū, kas atrodas Fluvijas upes ielejā. Pilsētas vēsturiskais centrs ir viena tām vietām Spānijā, kur skatāms visbagātīgākais romāņu stilā celto māju kopums. Bezalū rakstos pirmo reizi ir pieminēta 10. gs., bet viduslaikos pilsēta bija vērā ņemams tirdzniecības centrs. Tagadējais pilsētas plānojums nedaudz atšķiras no sākotnējā, tomēr visumā ļauj izsekot viduslaiku apdzīvotās vietas iekārtojumam: ebreju pirtis, Sv. Pētera un Sv. Jūlija mūku ordeņa baznīca, slimnīca ceļiniekiem u.tml. Tāpat vērts pievērst skatu diženajam tiltam ceļā uz pilsētu. Par vienu no interesantākajiem viduslaiku pieminekļiem
Bezalū pilsēta uzskatāma tāpēc, ka tās arhitektoniskais ansamblis praktiski ir pilnībā saglabājies. Pēc pastaigas pa pilsētiņas ieliņām Jūs apmeklēsiet kūpinājumu un siera muzeju, kur iepazīsieties ar šo delikatešu ražošanas noslēpumiem, kā arī nogaršosiet vietējo meistaru darinātās delikateses.
"Francijas dienvidu šarms"
No Kostabravas un Kosta de Barselonas-Maresme reģioniem
Tieši tur, kur Pirenejus apskalo liegie Vidusjūras viļņi, sākas Langdoka-Rusijona. Šī ir province (gluži kā Francija kopumā) ar bagātu vēstures mantojumu, tā slavena ar kataloņu kultūru un folkloru, kā arī lielisku virtuvi. Vispirms būs pietura senajā Perpiņānas pilsētā, kas 13.-14. gs. kādu laiku bija pat Maljorkas karalistes galvaspilsēta. Pēc tam sekos interesantas vietas – austeru fermas apmeklējums, kur varēsiet nobaudīt gan tās, gan īstu franču vīnu.
Ekskursijas turpinājumā – Koliūras (Collioure) pilsētiņas apmeklējums, kura bijusi jūras osta jau seno grieķu un feniķiešu laikā. Koliūra tiek uzskatīta par fovisma (modernistisks mākslas virziens) dzimteni. Pilsētiņas senās ieliņas varbūt vēl atceras Pablo Pikasso, Anrī Matisa, Albēra Markē, Andrē Derēna, Morisa Vlaminka, Žorža Braka, Raula Difī un citu ievērojamu gleznotāju soļus. No vēstures objektiem slavenākais Koliūrā ir karaļa celtais cietoksnis, kā arī 14. gs. celtā Notre Dam des Anges baznīca ar zvanu torni, kas tagadējā izskatā redzama kopš 1818. gada un pamatoti tiek uzskatīta par burvīgās krastmalas galveno akcentu.