logo

Drošības nodrošināšana Grieķijā

Ceļojuma pamatinformācija
  • Ceļojuma datums: -
  • Ceļojuma veids: -
  • Apraksts: -
comments
Pirms došanās uz Grieķiju
 
 

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Grieķijas lidostā (t.i., ja līdz izlidošanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Izņēmumi Covid-19 PCR testa veikšanai:

bērniem līdz 5 gadu vecumam nav jāveic tests;
Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem ar oficiālu sertifikātu angļu valodā. Pilna vakcinācija jāveic ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā.
COVID-19 izslimojušām personām - pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz 2 mēnešus pirms ierašanās Grieķijā, bet ne vairāk kā 9 mēnešus pirms ieceļošanas Grieķijā.
COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

Personas vārds un uzvārds
Pases numurs / ID kartes numurs
Testa datums un laiks
Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA (Passenger Locator Form)

Visiem tūristiem iepriekš pirms ierašanās Grieķijā ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form). Veidlapu varat atrast ŠEIT

Informācija par ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form):

Dodoties atpūtā uz Grieķiju: Viena veidlapa jāaizpilda vienai ģimenei (viens ģimenes loceklis var savā veidlapā pievienot līdzbaucējus no vienas ģimenes)
Veidlapa jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas (divas dienas) pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Grieķiju, bet ne vēlāk kā pulksten 23:59 iepriekšējā dienā pirms ierašanās Grieķijā.
Pēc veidlapas izpildīšanas pasažieri saņems QR kodu, kuru vajadzēs uzrādīt Grieķijas lidostā. QR kodu var uzrādīt printētā vai digitālā veidā (mobilajā telefonā).
Ja pasažieris pirms lidojuma nevar uzrādīt QR kodu, tiek liegta iekāpšana lidmašīnā.
Aviopārvadātājs pārbaudīs QR koda apstiprinājuma e-pastu pirms iekāpšanas lidmašīnā.
Visit Greece lietotne - ļoti ieteicams pirms ierašanās Grieķijā bez maksas lejupielādēt mobilajā telefonā.

 

Drošība ceļojuma laikā
Pēc nejaušības principa var tikt veikti RAPID antigēna testi Grieķijas lidostā.
Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc SARS-Cov-2 paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas ar ko ceļo kopā tiek nogādāti karantīnas viesnīcās un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo testa rezultātu. Tūristi uzturēsies karantīnas viesnīcās vismaz 10 dienas, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi. Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās sedz Grieķijas valsts.

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

 

Karantīna vai nu īpašos numuros tajā pašā viesnīcā (ja iespējams), vai viesnīcās, kas paredzētas COVID-19 slimniekiem. Tūristiem, kas dzīvo vienā telpā ar saslimušo, atkal būs jāveic Covid-19 tests. Ja testa rezultāts būs negatīvs, viņi varēs turpināt ceļojumu.
Grieķijas valdība parūpēsies par inficēto personu (un to līdzbaucējiem) izmitināšanu karantīnas laikā.
Tūristam jābūt derīgai EVAK (European Health Insurance Card), lai bez maksas saņemtu medicīnisko aprūpi valsts slimnīcās.

Atgriežoties Latvijā
DETALIZĒTU INFORMĀCIJU PAR NOTEIKUMIEM, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ SKATĪT SADAĻĀ "INFORMĀCIJA TIEM, KAS ATGRIEŽAS LATVIJĀ"

COVID-19 TESTS

Tests Grieķijā (Rodas sala):

 

Covid-19 testa cena slimnīcā sākot no 50-60EUR /Pers.
Ja tūrists informē viesnīcu par vēlmi testu veikt viesnīcā, tad viesnīcas personāls piezvanīs ārstam un pieteiks vizīti. Gadījumā, ja ārsts uzskata, ka viesiem jādodas uz testēšanu slimnīcā, tad tranfērs uz/no slimnīcas ir bez maksas, un izdevumus par transfēra pakalpojumiem sedz Grieķijas valdība. Covid-19 testa cena viesnīcā sākot no 60EUR /pers.
Klīnikas/slimnīcas testa nodošanai Grieķijā - Rodas sala:

Greek Public Hospital
Euromedica
SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus.

.
 
Ceļojuma cenā ietilpst
 
 
 
Papildus izmaksas
 

.
 

Vēlies ceļot?

Saņmet jaunumus:

Please wait

Vēlaties uzdot jautājumu?

Droši sazinieties ar mums

Nosūtīt ziņu
  • alida.jpg
  • bal.jpg
  • balta.jpg
  • mo.jpg
  • nova.jpg
  • tez.jpg
  • valet.jpg