logo

Drošības nodrošināšana Turcijā

Ceļojuma pamatinformācija
  • Ceļojuma datums: -
  • Ceļojuma veids: -
  • Apraksts: -
comments
Drošības nodrošināšana Turcijā
 
 

CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form ). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams. Bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

Viesnīcu adreses ŠEIT

 

COVID-19 TESTS

Sākot ar 2021.gada 01.jūniju, pasažieriem ierodoties Turcijā, jābūt negatīvam COVID-19 testam:
PCR tests - veikts ne vēlāk kā 72 stundas līdz ieceļošanai Turcijā Ekspress Antigen tests - veikts ne vēlāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Turcijā.

Testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar dokumentu angļu valodā, kuru izsniedza kompetentā Latvijas Valsts iestāde par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6.mēnešu laikā un nav infekciozs, vai veicis pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14.dienas līdz ierašanās brīdim Turcijā.

COVID-19 testa laikā jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.

COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

Personas vārds un uzvārds
Pases numurs
Testa datums un laiks
Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

APDROŠINĀŠANA

Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīniskos un izmitināšanas izdevumus, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ārstēšana ar COVID-19 ir par saviem izdevumiem. Viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personai, kurai viesnīcā jāuzturas ilgāk par plānotajām brīvdienām COVID-19 pozitīvā rezultāta dēļ ceļojuma laikā.

Ieteicams iegādāties šādus apdrošināšanas veidus:

 

Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
Izmitināšanas un ārstēšanas atbalsta apdrošināšana (Treatment coverage and Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanas (līdz 3000 EUR) un apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).
Plašāku informāciju par katru apdrošināšanas veidu un nosacījumiem var atrast (angļu valodā): https://tga.gov.tr/insurance/

Jūs varat pasūtīt apdrošināšanu (angļu valodā): https://www.covidinsurance4turkey.com/

Šīs apdrošināšanas nesedz izmaksas par slimo ceļotāju radinieku izmitināšanu, kā arī izmaksas par ceļotāju atgriešanos no brīvdienu galamērķa pēc pašizolācijas.

!!!SVARĪGI: Personām no 66 gadu vecuma iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu Latvijas apdrošināšanas kompānijās!

 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ
IERODOTIES TURCIJĀ

Sejas maska ir obligāta lidostā. Pasažieriem un apmeklētājiem, kuri nenēsā masku, tiks liegta ieeja terminālā.
Lidostās temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.
Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.

 

SVARĪGI! Turcijā tagad ir obligāti jāvalkā maskas slēgtās viesnīcu zonās (ēkā, restorānos, vestibilā, bāros utt.).

INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM (no 17.05.2021. līdz 01.06.2021.)

Visās sabiedriskās vietās ir obligāti jāvalkā sejas maska un jāievēro drošs attālums.
Turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandanta stunda (darba dienās no pulksten 21:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 21:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.
Komandantstundu laikā maiznīcas un pārtikas veikali būs atvērti no pulksten 9:00 līdz 20:00 un nedēļas nogalē tie būs atvērti no pulksten 10:00 līdz 17:00
Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.
Visās ēdināšanas vietās, piemēram, restorāni, kafejnīcās, konditorejas piedāvās ēdienu līdzņemšanai un piegādei tikai no pulksten 7:00 līdz 20:00.
Turku pirtis, saunas, masāžas saloni, peldbaseini, atrakciju parki utt. pakalpojumi ir apturēti. Viesnīcās šie pakalpojumi tiks sniegti tikai klientiem.
Iepirkšanās centri darba dienās strādās no pulksten 10.00 līdz 20.00. Brīvdienās būs slēgti.
Ielu veikaliņi darba dienās strādās no pulksten 7.00 līdz 19.00. Brīvdienās būs slēgti.
Sporta zāles, skaistumkopšanas centri, turku pirts, spa, saunas, tematiskie parki, interneta kafejnīcas, teātri, kinoteātri, koncertzāles, kafejnīcas, bāri un visi līdzīgi pakalpojumi uz laiku paliks slēgti līdz turpmākam paziņojumam.
Apģērbu, galantērijas, stikla un metālizstrādājumu veikali mazumtirdzniecībā būs atvērti darba dienās no pulksten 7:00 līdz 20:00.
Starppilsētu braucieni ir atļauti ārpus komandanta stundas. Ceļošana ar autobusu, vilcienu vai lidmašīnu būs atļauta visu laiku.
POZITĪVA COVID-19 REZULTĀTA GADĪJUMĀ

Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīnas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā. Plašāka informācija (angļu valodā) atrodama: https://www.covidinsurance4turkey.com/ .
Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā, var izvēlēties ārstēšanos slimnīcā vai vieglas saslimtsības gadījumā palikt karantīnā savā viesnīcā speciāli atvēlētajā numuriņā. (viesnīcu sarakstu, kas piedāvā šādu pakalpojumu, un nosacījumus meklējiet ŠEIT).
Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā un dzīvo viesnīcā, kas nenodrošina numurus inficētajiem tūristiem, Novatours palīdzēs atrast piemērotas naktsmītnes un segs izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas (nepārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu). Šis piedāvājums attiecas tikai uz rezervācijām ar izlidošanu 2021.gada maijā un jūnijā. Numura veids un ēdināšanas tips var atšķirties no iepriekš rezervētā.
Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu.
Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, Novatours apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:

Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts lidojums nākamajā iespējamajā čartera lidojumā bez maksas vai par papildu samaksu. Atkarībā no apstākļiem.
Gadījumā, ja nav iespējas atgriezties čārterreisā, Novatours palīdzēs un piedāvās alternatīvas regulārajos reisos ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.
Tūristiem, kuri iegādājās tikai aviobiļetes, būs spēkā regulārie biļešu maiņas nosacījumi.

.
Papildus izmaksas
 


 

Vēlies ceļot?

Saņmet jaunumus:

Please wait

Vēlaties uzdot jautājumu?

Droši sazinieties ar mums

Nosūtīt ziņu
  • alida.jpg
  • bal.jpg
  • balta.jpg
  • mo.jpg
  • nova.jpg
  • tez.jpg
  • valet.jpg