logo

Valsts

Austrija

Slēpošanas kūrorti, sniegotās Alpu kalnu virsotnes, kalnu majestāte un spēks, „ Mūzikas skaņas”, V.A.Mocarta, Štrausa un citu slavenu komponistu apgarota un Donavas spēka caurstrāvota Eiropas sirdī guļ brīnumainā zeme- Austrija. Mazo kalnu ezeriņu zilās acis, baltās kalnu kores un koši zaļās kalnu pļavas, mūzika un dzidrais gaiss, lielais skaits piļu un klosteru, sālsraktuves un ūdenskritumi vienaldzīgu neatstās nevienu.

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Eiropas centrā. Ziemeļos valsts robežojas ar Čehiju, ZA ar Slovākiju, austrumos ar Ungāriju, dienvidos ar Slovēniju, Itāliju un Šveici, rietumos ar Lihtenšteinu, Šveici un Vāciju. Valstij nav pieejas pie jūras. Tā ir tipiska Alpu kalnu valsts.

Platība: 83 871 km2

Galvaspilsēta: Vīne

Iedzīvotāji: 8 221 646 (2013.gada jūlijs)

Reliģijas: katoļi 73,6%, protestanti 4,7%, musulmaņi 4,2%, citi 17,5%, (2001)  IKP/PP:  $ uz 1 iedz.28 240 (2002)

Valsts valoda: vācu

Naudas vienība: eiro (EUR)

Klimats: mērens, ar pāreju uz kontinentālu. Klimata atšķirības ir izteiktas ielejās un kalnos. Ziemas ir maigas, vidējā janvāra temperatūra ir no -5 ºC līdz - 14ºC. Vasaras siltas un saulainas, jūlija vidējā temperatūra ir + 19ºC. nokrišņiem bagātākie gadalaiki ir rudens, kad pastiprināti līst lietus, un pavasaris, kad kūst kalnu ledāji. Ilgo un silto laiku rudenī ar lapu zeltu ielejās ir vērts redzēt un izjust. Tā kā laikapstākļi tad ir nepastāvīgi, ieteicams paņemt siltākas drēbes, vējjaku, lietussargu vai lietusmēteli. Kalnos vasara ir vēsa un lietaina. Ziemas periodā kalni mudž ar slēpotājiem, jo tad te viss atdzīvojas, un sniega baltums top par dzīvesprieka avotu.
Piesardzības pasākumi: nav īpašas prasības attiecībā uz vakcināciju.
Vairākums cilvēku Austriju pazīst kā klasiskās mūzikas un slēpošanas lielvalsti.
Galvaspilsēta Vīne  noteikti dēvējama par dārzu pilsētu. Vīne aicina medību, psihoanalīzes un operas pazinējus. Noteikti vajadzētu apmeklēt  Sv. Stefana katedrāli, Rātsnamu,  Šēnbrunnas pili, Triumfa arku, Hofburgas pili, pastaigāties pa Tautas parku, Tauriņu paviljonu, Ringa bulvāri un ielūkoties kādā no daudzajiem muzejiem. Vīnes raksturīgo pilsētas ainavu iezīmē Habsburgas dinastijas majestātiskā arhitektūra!
Hofburgas pils jeb imperatora pils raksturīga ar augustīniešu baznīcu, imperatora apartamentiem un dārgumiem, Nacionālo bibliotēku u. c. Tā ir bijusi Hābsburgu ziemas rezidence.
Viens no Vīnes simboliem ir Štrausam veltītais piemineklis „Zelta puisēns”, kas ar vijoli rokās pie sevis aicina nofotografēties.
Hundertvasera arhitektūru var pamanīt jau iztālēm. Ar netradicionālo pieeju, priecīgo krāsu spēli ēku ārējās fasādēs viņa darbi kļuvuši pasaulslaveni.
Vīnes operas balles katru gadu pulcē karalisko namu pārstāvjus un citas prominences no visas Eiropas. Varbūt esi jau tur bijis?
Donavas krastos plešas vīnogu un aprikožu dārzi. Tos var apskatīt, izsmaržot un izgaršot Vahavas ielejā.

Vēlies ceļot?

Saņmet jaunumus:

Please wait

Vēlaties uzdot jautājumu?

Droši sazinieties ar mums

Nosūtīt ziņu
  • alida.jpg
  • bal.jpg
  • balta.jpg
  • mo.jpg
  • nova.jpg
  • tez.jpg
  • valet.jpg