Valsts
Itālija – klasiska tūrisma valsts, kas piesaista ar silto jūru, burvīgām ainavām, bagātīgo pasaules kultūras mantojumu un daudziem slēpošanas kūrortiem. Ne velti saka, ka atpūsties Itālijā nekad neapnīk. Alpu kalni aizņem vairāk nekā pusi no valsts kontinentālās daļas. Uz Itālijas robežas atrodas visaugstākie Eiropas kalni: Monblāns (4807 m), Monte Rosa (4634 m) un Materhorna (4478 m). Sniegs Itālijas Alpos turas vismaz četrus mēnešus gadā, un ziemas sporta veidi šeit ir lielā cieņā.
Monblāna un šveiciešu četrtūkstošnieku pakājē atrodas pats augstākais Itālijas Alpu kalnu slēpošanas reģions Valle d’Aosta ar kūrortiem Courmayeur un Cervinia, kur var slēpot vairāk kā 3000 metru augstumā. Joprojām nav skaidrības, kam pieder Eiropas augstākā virsotne. Itāļi uzskata, ka robežai jāiet pa kalna vidu, bet francūži ģeogrāfijas kartēs virsotni stūrgalvīgi iezīmē savā pusē. Netālu no Valle d’Aosta, Turīnas pilsētas apkārtnē, Sestriere, Sauze-d’Oulx un citos slēpošanas kūrortos 2006. gadā notika Ziemas Olimpiskās spēles.
Otrs lielākais slēpošanas reģions atrodas Trento, Dienvidtiroles (it. Alto Adige) un Venetto apgabalu teritorijā. Pirms daudziem miljoniem gadu te skalojās siltie tropu jūras ūdeņi. Jūra atkāpās, aiz sevis atstājot vienreizēju kalnu ainavu – Dolomītu Alpus ar klinšainām virsotnēm, kas atgādina nepieejamus cietokšņus. Šie kalni sastāv no dolomīta minerāla, kas nosaukts franču zinātnieka de Dolomjē vārdā. Īsu brīdi pirms saulrieta Dolomīti maina krāsu un kļūst rozā. Tā ir unikāla parādība, ko senie Alpu iedzīvotāji sauca par “Enrosadira”. Šajā reģionā atrodas 1956.gada ziemas Olimpisko spēļu galvaspilsēta Cortina d`Ampezzo, kas ir viens no labākajiem Alpu kūrortiem "Best of the Alps”, un brīnišķīgs ciematiņš Madonna di Campilio, kur regulāri notiek Pasaules kausa posmu sacensības slalomā un frīstailā.
Itālijas slēpošanas kūrorti sāka attīstīties vēlāk par saviem Austrijas, Šveices un Francijas kaimiņiem, tāpēc lielākā daļa no tiem ir aprīkoti ar moderniem pacēlājiem, sniega lielgabaliem un ratrakiem slēpošanas trašu kopšanai. Itālijai raksturīgs tas, ka vairākas slēpošanas zonas tiek apvienotas lielā slēpošanas reģionā ar pacēlāju sistēmas palīdzību. Tā tika izveidots pasaulē garākais slēpošanas maratons Dolomiti Superski ar kopējo trašu garumu 1220 km. Tas apvieno divpadsmit slēpošanas kūrortus, tajā skaitā Cortina d`Ampezzo, Kronplatz, Arabba un Marmolada.
Daudzveidīgās un labi sagatavotās slēpošanas trases, augstais apkalpošanas līmenis, noturīgais saulainais laiks un, kas nav mazsvarīgi, salīdzinoši zemās cenas – visas šīs Itālijas kalnu slēpošanas kūrortu priekšrocības jau paspējuši novērtēt Latvijas kalnu slēpotāji. Šeit atpūsties gribētāju skaits ar katru gadu pieaug.
Kūrorti
Červiņja (Cervinia, 2050 m) – sniegots un saulains augstkalnu kūrorts Matterhorna pakājē, ko itāļi sauc par Monte Cervino. Pateicoties šī kalna leģendārajai slavai, kā arī ideālajiem ziemas atpūtas un sporta nosacījumiem, Červiņja ir kļuvusi par vienu no pazīstamākajiem pasaules kalnu slēpošanas centriem.
Červiņja atrodas Aostas ielejā – pašā augstākajā Itālijas kalnu rajonā, kurā ietilpst Monblāna un Monte Rozas dienvidu nogāzes. Červiņjas vēsturiskais nosaukums „Breuil” vietējā dialektā nozīmē „vieta, kur saplūst ūdeņi”. Vasarā tas ir ezeru un trokšņainu kalnu avotu novads, bet ziemā plašās Alpu pļavas pārvēršas bezgalīgās sniega platībās, ko kā zirnekļu tīkls izvago pacēlāji un slēpošanas trases.
Červiņja un blakus esošais Šveices Cermatas (Zermatt) kūrorts veido visaugstāko kalnu slēpošanas reģionu Eiropā „Matterhorn ski paradise”, kur 9 pacēlāju stacijas atrodas augstāk par 3000 m, bet stacija Mazā Materhorna smailē ir rekordaugstumā – 3883 m. Kopējais trašu garums - 350 km. Šeit Jūs varēsiet slēpot visu dienu, ne reizi nenobraucot divas reizes pa vienu un to pašu trasi.
Itālijas pusē vienmēr ir par dažiem grādiem siltāks un saulaināks. Pa brīnišķīgām sarkanajām trasēm var nolaisties no Rozas plato (3480 m) līdz Červiņjai vai ar sniegu bagātās ziemās - pa 15 km garu trasi līdz Valturnanša pilsētiņai (1524 m). Ļoti laba slēpošana ir pa saulainajām zilajām un sarkanajām trasēm, kas izvietotas virs stacijas Plan Maison. Šeit pat trasē „Nr.6 bis” katru pavasari tiek rīkotas sacensības „Speed skiing”, lai uzstādītu ātruma rekordu slēpošanā (šobrīd tas ir 251,4 km/ h).
Labākās kūrorta viesnīcas, veikali un restorāni atrodas uz centrālās gājēju ielas. Burtiski 50 metru attālumā no tās sākas slēpošanas teritorija: ātrgaitas krēslu pacēlāji, mācību kalns, lentveida pacēlājs pašiem mazākajiem slēpotājiem, sniega bērnudārzs un rotaļu laukums. Augstāk virs ciemata atrodas Cieloalto rajons, kas apbūvēts ar daudzstāvu viesnīcu kompleksiem, restorāniem, veikaliem un diskotēku.
Valturnanša (Valtournenche, 1524 m) – senatnīga itaļu pilsētiņa, kura atrodas 9 km zem Červiņjas. Pieminekļi un memoriālās plāksnes centrālajā laukumā glabā to augstkalnu pavadoņu un to alpīnistu vārdus, kas pirmie uzkāpuši Materhornā. Valtrunanša ar gondolveida pacēlāja palīdzību ir saistīta ar milzīgo kalnu slēpošanas reģionu „Matterhorn ski paradise”. Lai ātrāk nokļūt uz Šveices pusi, līdz Červiņjai kursē arī bezmaksas autobuss. Valtrunanšā ir liels, mūsdienīgs sporta centrs ar peldbaseinu, saunu un solāriju, kā arī vairāki tipiski Aostas ielejas restorāni, veikali un daudz taku pastaigām pa gleznaino aizu.
Kronplaca (vācu Kronplatz, it. Plan de Corones) – viens no ērtākajiem un labi izplānotajiem slēpošanas reģioniem Dolomītu Alpos ar augstumu starpību no 1370 m līdz 2275 m. Kronplacu veido vairāki nelieli kūrorti: Brunico (vācu Bruneck), Riscone (vācu Reischach), Olang, St.Vigilio, St.Stefano un citi. Visi šie kūrorti atrodas ap virsotni Concordia, uz kuru ved 31 pacēlājs. No virsotnes uz visām pusēm paveras lielisks skats uz apkārtējiem kalniem. Tāpēc šo reģionu dēvē par „vainagoto”.
Kronplaca atrodas Dienvidtirolē (it. Alto Adige) uz robežas ar Austriju. Šodien Dienvidtirole pieder Itālijai, bet līdz Pirmajam pasaules karam tā bija Austrijas sastāvā. Šeit runā vairākās valodās – itāļu, vācu, vietumis arī ladīnu – seno Alpu iedzīvotāju valodā. Kronplaca – viens no saulainākajiem Alpu kūrortiem. Slēpošanas trašu sagatavošanas ziņā, tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Itālijā. Katru ziemu šeit tiek veikti jauninājumi, kas uzlabo slēpošanas kvalitāti. Kūrortā liela uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem. Šeit ir speciāli pacēlāji un plaša slēpošanas zona bērniem un iesācējiem. Darbojas bērnudārzs mazajiem slēpotājiem, kur mazuļus gaida daudzi piedzīvojumi: burvja Aladina lidojošais paklājs, brauciens ar slēpēm pa noslēpumainās pils labirintu, garšīgas pusdienas kafejnīcā. Neskatoties uz lielo trašu skaitu, kas domātas iesācējiem, šeit labi jutīsies arī pieredzējuši slēpotāji.
Šogad Kronplacā ir atvērts jauns pacēlājs un jauna slēpošanas trase, pa kuru uz slēpēm var nobraukt līdz Piccolino pilsētiņai, no kurienes līdz Sella Rondai kursē bezmaksas autobuss (15 km). Sella Ronda ir populārākā un skaistākā no 16 slēpošanas maratona Dolomiti Superski maršrutiem. Tas izveidots apkārt kalnu masīvam Sella un apvieno 4 slēpošanas kūrortus: Val Gardena, Alta Badia, Val di fassa un Arabba. Sella Rondas garums ir 26 km, kuru pieredzējis slēpotājs pārvar 5 – 6 stundās.
Kronplacai raksturīgi mazi restorāni un kafejnīcas, kas iekārtotas kalnu mājiņās. Šeit var nogaršot neskaitāmos itāļu virtuves ēdienus un baudīt kalnu ainavas. Atsevišķas kafejnīcas jau pēc trijiem pēcpusdienā aicina slēpotājus uz apres-ski izklaidēm: šeit var padejot un padziedāt, nenovelkot slēpošanas ekipējumu.
Kā saka paši itāļi, Livinjo - tas ir neliels, bet pasakains ciematiņš , kur visas mājas uzbūvētas no koka un akmens. Tas atrodās 1800 m augstumā, 35 km no slēpošanas kūrorta Bormio, pie pašas Šveices robežas. Kūrorts ir jauns, bet tas veiksmīgi attīstās. Jūs varēsiet baudīt dabas skaistumu un nodarboties ar sportu. Šajā ciematā ir pavisam 28 pacēlāji, kopējā slēpošanas zona 110 km – ideāla visu kategoriju slēpotājiem un snovbordistiem. Tā ir itāļu “freestyle” pasaule un snovborda paradīze. Slēpotāju vajadzībām ir pieejams autobuss, kas aizvedīs uz jebkuru kūrorta vietu un kopējs abonoments Alta Vatellina , kas dod iespēju izmantot arī blakus esošās Bormio, Alta Valtellina un Santa Katerina Valfurvo slēpošanas kūrortu slēpošanas trases. Kūrortā ir slēgtais baseins, sporta zāle un apjumtie tenisa korti , ko sportisti var apmeklēt brīvajā laikā no slēpošanas. Nenāksies skumt arī vakaros - Jums būs pieejami restorāni, bāri un diskotēkas, tūristus ļoti piesaista arī beznodokļu zona. Šeit strādā vairāk kā 200 “duty free“ veikalu , kas piedāvā preces par ļoti jaukām cenām. Livinjo darbojas vairākas sporta skolas , kur pieredzējošu instruktoru pavadībā iesācēji veic pirmos soļus.
·Maksimālais augstums virs jūras līmeņa 2797 m
·Kopējais trašu kopgarums ( kūrorta ) 100 km
·Kopējais trašu kopgarums ( reģiona ) 250 km
·Pati garākā trase 4 km
·Virsotņu kritums 984 m
·Zilās trases ( iesācējiem ) 50 %
·Sarkanās trases ( vidējās grūtības ) 40 %
·Melnās trases ( sarežģītās ) 10 %
·Pacēlāju skaits 31
·Krēslveida pacēlāji 11
·Vagonveida pacēlāji 17
·Gondolveida – funikulieri pacēlāji 3
·Caurlaides jauda ( cilvēki / stundā ) 20 000
·Mākslīgā sniega platība 25%
·Autobuss Ir
·Slēpošanas skola Ir
·Snovborda trases Ir
Passo Tonale slēpošanas kūrorts atrodas uz Lambordijas un Trentino robežas, starp Selvio nacionālo parku un Adamello-Brenta dabas parku vareno kalnu iekļautajā teritorijā. Gleznainās nogāzes no kurām paveras brīnišķīga kalnu grēdu panorāma ar „trīstūkstošnieku” – ledāju virsotnēm, iespēja slēpot pa vidējas grūtības pakāpes beztrašu nogāzēm, kalnu ezers vairāk kā 2500m augstumā – tas viss ir iespējams Tonale slēpošanas rajonā. Slēpošana šeit ir iespējama kā rietumu tā arī austrumu nogāzēs, līdz ar to saulē iespējams pavadīt visu dienu. Atrodoties 100km no Boļcano, Passo Tonale dala 100km trases ar brīnišķīgo ciematiņu Ponte di Leņjo, kur vairākas reizes dienā kursē autobuss. Passo Tonale ir kūrorts ar ļoti labu sniega segumu, kur iespējams slēpot cauru gadu pateicoties Prezena ledājam un sniega lielgabaliem. Labas iespējas iesācējiem: daudz „zilo” trašu, kā arī 4 slēpošanas un snovborda skolas kā arī slēpošanas bērnudārzs. No Prezena ledāja sākas brīnišķīga „melnā” trase. Viena no nedaudzajām vietām Alpos kur iespējama heli-sky ārpustrašu slēpošana pa nogāzēm kur augstumu starpība ir aptuveni 2000m un tās sākas ledājos. Snouborda parks Tonale. Reģions atšķiras ar savu augstumu, ledāju zonu, sarežģītām trasēm ar mainīgu reljefu un straujām nogāzēm. Trases ir interesantas pieredzējušiem slēpotājiem un neekstremālu ārpustrašu un skaistu skatu cienītājiem. Piemērots ģimeņu slēpošanai, kā arī kompānijām ar dažādiem sagatavotības līmeņiem. Tonale ir 5 diskotēkas, bāri , kafejnīcas, kinoteātris, 14 restorāni, boulings, spēļu zāles, veikali.
·Maksimālais augstums virs jūras līmeņa 3010 m
·Kopējais trašu kopgarums ( kūrorta ) 55 km
·Kopējais trašu kopgarums ( reģiona ) 100 km
·Pati garākā trase 4,5 km
·Virsotņu kritums 1753 m
·Zilās trases ( iesācējiem ) 20 %
·Sarkanās trases ( vidējās grūtības ) 60 %
·Melnās trases ( sarežģītās ) 20 %
·Pacēlāju skaits 28
·Krēslveida pacēlāji 14
·Bugeļlveida pacēlāji 13
·Gondolveida – funikulieri pacēlāji 1
·Caurlaides jauda ( cilvēki / stundā ) 18 000
·Mākslīgā sniega platība 25%
·Autobuss Ir
·Slēpošanas skola Ir
·Snovborda trases Ir
Val di Fassa atrodas pašā Dolomītu Alpu centrā un ir izslavēta ar savu neatkārtojami skaisto dabu, kā arī ļoti daudzām slēpošanas iespējām. Teiksmaini izstieptās Sassolungo klintis un neieņemamam cietoksnim līdzīgais varenais Sellas kalnu masīvs paceļas virs ielejas, un ir īpaši gleznaini saulrietā, kad saule tos iekrāso sārti dzeltenus. Ielejā vēl joprojām dzīvo pamatiedzīvotāju ladinu pēcteči, kuriem ir saglabājusies īpaša valoda un paražas.
Val di Fassas ielejā var izcelt divas slēpošanas zonas. Lielākā un iecienītākā atrodas virs kūrortiem. Galvenā tās priekšrocība, ka tā ir saistīta ar pacēlāju tīklu palīdzību vēl ar trim plaši pazīstamiem kūrortiem: Val Gadrenu, Alta Badijuun Arabbu –Marmoladu, kuri kopumā veido vairāk kā 500 km slēpošanas trašu. Slēpotājus īpaši valdzina slavenais Sella Ronda apļu maršruts, kurš ļauj 4-5 stundu laikā izbraukt cauri visiem šī slēpošanas Eldorado reģioniem, priecājoties par jaukajām kalnu ainavām.
Otra ļoti saulaina un komfortabla slēpošanas zona ir virs Pozza unVigo di Fassa ciematiem. No šejienes paveras lieliski skati uz pašu augstāko Dolomītu Alpu virsotni Marmoladu. Tā kā šī zona nav tieši savienota ar Sella Rondu, tad trasēs un pacēlājos ir krietni mazāk cilvēku nekā Kanacejāun Kampitello. Pozzas sporta trase ir apgaismota un dažas dienas nedēļā strādā arī vakaros. Pieredzējušiem slēpotājiem iesakām vienmēr ar labo sniegu klāto melno trasi ziemeļu nogāzē virs Albas ciemata.
Visas Val di Fassas pilsētiņas un apakšējās pacēlāju stacijas savā starpā ir savienotas ar bezmaksas autobusu maršrutiem. „Val di Fassa/Carezza” pacēlāju karteļauj slēpot gan Kanacejas un Kampitello, gan arī Pozza,Albas un Vigo di Fassa trasēs. Lai varētu braukt pa Sella Ronda apli vai pārbraukt uz jebkuru citu Dolomītu Alpu kūrortu, nepieciešama „Dolomiti Superski” pacēlāju karte.
Kanaceja
1460 m
Kanaceja(Canazei) ir Val di Fassas kalnu slēpošanas galvaspilsēta. Tā ir ļoti dzīvīga un saulaina pilsētiņa ar daudzām viesnīcām, veikaliem un restorāniem. Šeit ir vairākas diskotēkas, baseins un kinoteātris. Trošu ceļa kabīnes paceļ slēpotājus no Kanacejas centra uz kalnu nogāzēm, no kurienes arī var sākt savu ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem - zaļo vai oranžo. Pa sarkano trasi ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Tieši Kanacejas centrā ir kalniņš ar pacēlāju un bērnudārzs mazajiem slēpotājiem.
Kampitello
1440 m
Kampitello(Campitello) ir otrais pēc lieluma Val di Fassas kūrorts. Tā ir Dolomītu Alpu 19. gs. slavena alpīnista Luidži Ricci dzimtene. Kampitello atrodas šaurā ielejā starp kalnu masīviem Sassolungo un Rodello. Liels vagons dažu minūšu laikā paceļ slēpotājus līdz unikāli skaistajām Sassolongo klintīm, no kurienes arī var sākt ceļojumu pa jebkuru no Sella Rondas apļiem. Nolaisties uz Kampitello var tikai ar trošu ceļa vagonu. Līdz Kanacejai (2 km) brauc bezmaksas ski-bus.
Pozza di Fassa
1320 m
Pozza di Fassa ir neliela klusa pilsētiņaielejas centrā. Tai ir sava slēpošanas zona un apgaismota sporta trase. Ar slēpēm var nobraukt līdz pašai pilsētiņai. Līdz Kampitello (9 km) un Kanacejas (11 km) pacēlājiem, no kurienes var iesākt ceļojumu pa Sella Rondu, kursē ski-bus. Pilsētiņā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. Februārī šeit notiek tradicionālais un krāšņais Ladīnas karnevāls ar vietējo leģendu un teiku personāžu maskām.
Val di Fiemme
1280-2380 m
Val Di Fiemme ir viens no populārākajiem Alpu slēpošanas kūrortiem, kuru iecienījuši paši profesionālākie slēpotāji. Jau vairākus gadus kūrortā tiek rīkoti pasaules kausa posmi kalnu slēpošanā, starptautiskās kalnu slēpošanas, biatlona un snovborda sacensības. Kūrorts piesaista ne tikai kalnu slēpotājus, bet arī citu ziemas sporta veidu cienītājus.
Val Di Fiemme ir vārti uz Dolomītu Alpiem, tas sastāv no vairākiem slēpošanas reģioniem: Latemare (kopējais trašu garums 43 km; pacēlāji Predazzo, Pampeago un Oberegehnā), Alpe Cermis (kopējais trašu garums 23 km; pacēlāji Kavalezes kūrortā), Alpe Lusia-Bellamonte (kopējais trašu garums 11 km) un Passo Rolle (kopējais trašu garums apm. 11km). Veiksmīgā infrastruktūra nodrošina vieglu piekļuvi jebkuram no slēpošanas reģioniem. Val Di Fiemme atrodas vairāki slēpošanas kūrorti, lielākie no tiem ir Predazzo un Kavalese. No viena kūrorta uz otru ir vienkārši nokļūt, jo starp tiem kursē ski-bus.
Kavalese
1000 m
Kavalezes (Cavalese) kūrortā sporta fani neapšaubāmi izbaudīs lieliskās Alpe Cermis slēpošanas reģiona un Lagorijas kalnu masīva mežonīgās trases.
Kavaleze ir kūrorts ar senām vēstures tradīcijām. Pilsētiņa jau 12. gs. kalpoja par mājvietu kalnu strādniekiem. Vēlāk tā kļuva par Val Di Fiemme ielejas politisko, reliģisko un ekonomikas galvaspilsētu. 16. gs. šeit atradās Trento bīskapa rezidence. Kopš 19. gs. Kavalese ir mājvieta val Di Fiemme ielejas turīgajiem iedzīvotājiem. Bagātie pilsētiņas iedzīvotāji šeit uzbūvējuši daudz skaistas pilis, rotātas ar greznām freskām, kuras līdz pat šai dienai atgādina par Kavalezes vareno pagātni. No kūrorta ir pieejams „Fondovalle-Doss dei Laresi” gondolveida pacēlājs, kas ved uz lielisko Alpe Cermis slēpošanas reģionu.
Predazzo
1018 m
Predazzo ir pats populārākais slēpošanas kūrorts Val Di Fiemme ielejā. Kūrortā atrodas sporta klubs ar slēgto baseinu, ledus halle, daudz dzīvīgu bāru un veikalu. Viena no kūrorta ievērojamākajām vietām ir liels stadions lēkšanai ar slēpēm, kurā 1991. gadā norisinājās Pasaules Kausa sacensības. Ar gondolveida pacēlāju „Predazzo Gardone” iespējams nokļūt Latemaras slēpošanas reģionā. 5 kmattālumā no Predazzo kūrorta atrodas Panevedžio dabas parks, kurš vilina apmelētājus ar savām neskartajām, gleznainajām dabas ainavām.
JAUNUMS: Nākamajā ziemas sezonā sāks darboties astoņvietīgais gondolveida pacēlājs “Daolasa-Val Mastellina”, kas būtiski paātrinās pacelšanos no ielejas zemākās daļas līdz Folgarida-Marilleva slēpošanas reģionam. Līdz ar to slēpotāji, kuri apmetušies Male vai Dimaro, varēs tikai dažās minūtēs nokļūt līdz pacēlājam.
JAUNUMS: Bērni slēpo bez maksas! Bērniem līdz astoņu gadu vecumam pacēlāju karte tiek izsniegta bez maksas, ja kāds no vecākiem ir iegādājies tādu pašu pacēlāju karti par pilnu cenu.
Val di Sole reģions jau sen ir iecienīts Latvijas slēpotāju vidū, pateicoties tā saulainajām trasēm, burvīgajām kalnu ainavām, kā arī kvalitatīvajam, ne visai dārgajam servisam.
Val di Sole, kas tulkojumā nozīmē „Saules ieleja”, atrodas starp Garda ezeru un Dienvidtiroli, gleznainā kalnu masīva Brenta Dolomīti (3173 m) pakājē.
Klimats Saules ielejā ir unikāls – mitrās gaisa masas no Garda ezera atnes daudz nokrišņu, tomēr šeit gandrīz vienmēr spīd saule! Kalnos bieži vērojama temperatūras inversija – jo augstāk, jo siltāks.
Pacēlāju sistēma apvieno Folgarida-Marilleva slēpošanas zonu (augstākais punkts – Monte Vigo, 2180 m) ar vienu no prestižākiem Itālijas kūrortiem Madonna di Campiglio (augstākais punkts – Passo Groste, 2504 m) – kopumā vairāk nekā 120 km lieliski aprūpētu trašu un 45 mūsdienīgi pacēlāji.
Pateicoties lielajam vienmērīga slīpuma zilo un sarkano trašu skaitam, kā arī daudzajem kalnu restorāniem ar saulainām terasēm, šis reģions šķiet īpaši piemērots tiem, kas mīl slēpot ar komfortu. Tajā paša laikā slēpotājiem-ekspertiem, bez šaubām, sagādās prieku garā melnā trase Nr. 1 Folgaridā. Viņiem būs interesanti arī pārbaudīt savus spēkus slaloma trasē FIS, kas atrodas Madonna di Campiglio, vai sajust adrenalīna pieplūdumu Mihaela Šūmahera trasē.
Katru gadu pirms Ziemassvētkiem Val di Solē tiek rīkota akcija “Bezmaksas slēpošanas nedēļa” („Free ski week”). Katrs, kurš laikā no 16. līdz 23. decembrim rezervē viesnīcu vai apartamentus kādā no Saules ielejas kūrortiem, bez maksas saņem pacēlāju karti „SUPERSKIRAMA” uz sešām dienām, kas parasti maksā 199 EUR, ar iespēju neierobežoti slēpot Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Passo Tonale un citos Val di Sole kūrortos.
Male, 736 m
Male ir Val di Sole administratīvais centrs. Tā ir tipiska, klusa Itālijas pilsētiņa, 5 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val Mastellina”, kas ved uz Folgarida–Marilleva-Madonna di Campiglio slēpošanas reģionu.
Salīdzinājumā ar Saules ielejas kaimiņu kalnu slēpošanas kūrortiem, preču un pakalpojumu cenas šeit ir daudz zemākas. Tajā pašā laikā viesnīcas ar saviem mikroautobusiem ātri un ar komfortu nogādā slēpotājus pie kalnu slēpošanas reģiona pacēlājiem. No Males kursē arī bezmaksas autobusi līdz Folgaridai (10 km) un Passo Tonale (35 km).
Pilsētiņu Male ieskauj bagātīgi augļu dārzi. Gardie un aromātiskie vietējie āboli „Melinda” ir nogaršojami restorānā vai nopērkami pilsētiņas veikalos. Nedēļas vidū Male regulāri tiek rīkots tirdziņš, kurā var iegādāties dažādus apģērbus un vietējo amatnieku darinātos izstrādājumus.
Blakus Male tek upe Noce, kuras krastā izveidota gleznaina taka pastaigām. Otrā upes pusē ir atklātā slidotava. Pilsētiņas senākās daļas centrā ir Svētās Jaunavas Marijas baznīca ar skaistām freskām. Netālu ir veikali un daži mājīgi restorāni. No dzelzceļa stacijas var ērti doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.
Dimaro, 772 m
Dimaro ir neliela pilsētiņa Val di Sole ielejā, tā ir kalnu masīva Brenta Dolomīti pašā pakājē, tikai 2 km attālumā no jaunā pacēlāja “Daolasa-Val Mastellina”, 6 km attālumā no kūrorta Folgarida un 15 km attālumā no kūrorta Madonna di Campiglio.
Senatnē Dimaro pilsētiņā bija smēdes un kokapstrādes darbnīcas, bet šodien vietējo iedzīvotāju galvenais ienākumu avots ir tūrisms. Pilsētiņā ir daudz diezgan lētu ģimenes viesnīcu ar labu servisa līmeni un garšīgu, bagātīgi pagatavotu ēdienu. Ir arī restorāni ar tradicionālo itāļu virtuvi, picērija, boulings, daži sporta preču veikali un lielveikali.
Slēpotājiem, kuri vēlas paslēpot 25 km attālajā kaimiņu kūrortā Passo Tonale, kursē bezmaksas autobuss. Dimaro ir arī dzelzceļa stacija, no kuras var doties apskatīt Trento vai Veronas pilsētu.